Jakub Forgács Šport Správy

OLYMPIJSKÝ deň prinesie veľký športový sviatok: Korčuliarsku dráhu v Bystrici UZAVRÚ

Tradičné podujatie sa uskutoční za účasti bývalých slovenských olympionikov Martiny Hrašnovej a Pavla Blažeka.

Ilustračný obrázok k článku OLYMPIJSKÝ deň prinesie veľký športový sviatok: Korčuliarsku dráhu v Bystrici UZAVRÚ
4
Galéria
Zdroj: FB Haličská motorkáreň

Nielen športové organizácie, ale aj mesto pod Urpínom povzbudzuje Banskobystričanky a Banskobystričanov, vrátane detí a mládeže, aby počas Olympijského dňa boli aktívni. Zapojiť sa do neho môžu osoby všetkých vekových kategórií. V rámci série podujatí Olympijských festivalov sa 21. júna 2024 uskutoční v Parku pod Pamätníkom SNP Beh olympijského dňa. Informoval o tom Miroslav Strelec z Kancelárie primátora.

Za účasti olympionikov

Doterajšie jarné počasie v uplynulých týždňoch veľmi neprialo športovým podujatiam, ktoré sa mali organizovať vonku na športoviskách. Z tohto dôvodu sa podľa slov Strelca neuskutočnili súťaže v rámci Olympijského festivalu detí mesta v areáli ZŠ Golianova pre žiakov II. stupňa, a ani v ZŠ J. G. Tajovského na Gaštanovej ulici pre školákov I. stupňa.

Organizátori sa rozhodli presunúť akciu zo športového areálu Strednej športovej školy Banská Bystrica do Parku pod Pamätníkom SNP. Beh olympijského dňa sa uskutoční v piatok 21. júna tohto roka so začiatkom o 9:00 hod. „Cieľom je zapojiť do podujatia čo najviac detí a školákov z materských, základných a stredných škôl,“ spomenul Strelec.

„Behať sa bude štafetovo, jedno kolo s olympijskou pochodňou, za účasti bývalých slovenských olympionikov Martiny Hrašnovej a Pavla Blažeka. Súčasťou športového podujatia budú aj sprievodné aktivity organizované Centrom voľného času JUNIOR,“ dodal Strelec so slovami, že počas trvania podujatia od 8.30 do 12.00 hod. bude korčuliarska dráha v Parku pod Pamätníkom SNP uzavretá.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Olympijský deň v Bystrici podporila aj Anastasia Kuzminová
4
Galéria
Zdroj: FB Haličská motorkáreň
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM