Správy Samospráva

Zvolen ponúka pomoc v čase koronakrízy: Nákup seniorom dovezú až domov

Mesto sa sústredí na dovoz základných potravín a hygienických potrieb v sume najviac 20 eur, váha jedného nákupu by nemala presiahnuť päť kilogramov.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen ponúka pomoc v čase koronakrízy: Nákup seniorom dovezú až domov
Zdroj: TASR

Mesto Zvolen ponúka svoju pomoc nielen seniorom, ktorí sú v karanténe, ale aj tým, ktorí sú osamelí, chorí alebo ťažko zdravotne postihnutí. Informuje o tom radnica na svojej webovej stránke.

Ako si môžu objednať?

Nákup základných potravín a drogérie si môžu dohodnúť v pondelok alebo vo štvrtok, v čase od 8.00 do 12.00 hod. na telefónnom čísle +421 905 282 0­71 alebo na adrese dovozpotravin@zvolen.sk.

Objednávka musí obsahovať meno a priezvisko seniora, adresu, kam je potrebné doručiť mu nákup, jeho telefonický kontakt a zoznam požadovaných potravín.

Takto to prebehne

Mesto sa sústredí na dovoz základných potravín a hygienických potrieb v sume najviac 20 eur, váha jedného nákupu by nemala presiahnuť päť kilogramov. Produkty, ktorých sa týka nákup, zverejňuje samospráva na svojej webovej stránke.

„V popoludňajších hodinách riadne označený dobrovoľník, ktorý pracuje pre mesto, navštívi seniora, ktorý si objednal nákup, aby od neho za podpis vyzdvihol sumu 20 eur. Na druhý deň dovozca doručí nákup a v obálke aj výdavok z prijatej sumy,“ približuje Zvolen s tým, že doručenie nákupu a vrátenie výdavku z nákupu potvrdí senior podpísaním prijatia nákupu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM