Krimi

Žena vo Zvolene oklamala a okradla dôchodkyňu. Hrozí jej až 10 rokov za mrežami

Príbeh ženy obvinenej z podvodu obral podľa slov polície dôchodkyňu o stovky eur. Čítajte, ako na to šla...

Ilustračný obrázok k článku Žena vo Zvolene oklamala a okradla dôchodkyňu. Hrozí jej až 10 rokov za mrežami
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ vo Zvolene obvinil zo zločinu podvodu ženu (57) z Kopernice. „S úmyslom obohatiť sa, na Nám. SNP vo Zvolene, ešte 5. júna 2018 v dopolud­ňajších hodinách oslovila dôchodkyňu (73) zo Zvolena. Spýtala sa jej či ju nepozná, že je „Zuzkina“ kolegyňa, čo poškodená pochopila tak, že sa jedná o kolegyňu jej dcéry,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

„Požiadala ju, či jej požičia zlatú retiazku, ktorú mala poškodená v tom čase na krku s tým, že túto retiazku potrebuje na oslavu pre jej dcéru, ktorá zmaturovala. Sľúbila, že jej retiazku vráti ešte v ten istý deň v popoludňajších hodinách. Mala jej ju priniesť domov, nakoľko vie kde býva, s čím poškodená súhlasila. Sadli si na lavičku, kde obvinená so súhlasom poškodenej jej túto retiazku dala dole z krku a zabalila ju do papierovej servítky. Prešli sa po námestí a rozlúčili sa,“ pokračovala hovorkyňa.

„V dohodnutom čase obvinená poškodenej požičanú retiazku nevrátila a ešte v ten istý deň ju založila v záložni v Žiari nad Hronom, kde za ňu dostala vyplatených 200 eur. Svojim konaním uviedla poškodenú do omylu a spôsobila jej škodu 376 eur,“ pokračovala hovorkyňa," uviedla ďalej Faltániová.

V čase spáchania skutku, obidve ženy na Námestí SNP nasnímala kamera a z poskytnutých kamerových záznamov boli zverejnené fotografie podozrivej osoby na facebookovej stránke Policajného zboru a v médiách, so žiadosťou o pomoc pri jej stotožnení. „Na základe preverených informácií zo zverejnených záberov, vypočutím svedkov a po získaní ďalších poznatkov, polícia podozrivú osobu stotožnila. Keďže obvinená spáchala podvod na chránenej osobe, dopustila sa zločinu a môže byť potrestaná odňatím slobody na tri až desať rokov,“ dodala Faltániová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM