Jakub Forgács Správy

Prečo je Zvolenský JARMOK v strede týždňa? DÔVODOV je hneď niekoľko, tvrdí mesto

Zvolenčania sú zvyknutí, že jesenný jarmok sa koná v piatok a sobotu, vždy týždeň po Radvanskom jarmoku. Prečo je to tento rok inak?

Ilustračný obrázok k článku Prečo je Zvolenský JARMOK v strede týždňa? DÔVODOV je hneď niekoľko, tvrdí mesto
7
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Dôvody mesta

Zvolenčania sú zvyknutí, že jesenný jarmok sa koná v piatok a sobotu, vždy týždeň po Radvanskom jarmoku. „Je to tradícia, ktorá bola v minulosti porušená iba zriedka,“ uviedol pre spravodajský portál Dnes24.sk Martin Svatuška, hovorca Mesta Zvolen. Tento rok vychádza na piatok štátny sviatok, ktorým je Sedembolestná Panna Mária. „Keďže rešpektujeme cirkevné tradície, rozhodli sme sa posunúť termín konania do pracovného týždňa,“ poznamenal.

„Je pochopiteľné, že sme sa stretli aj s otázkou, prečo sme ho neposunuli radšej na sobotu a nedeľu. Keďže v tomto prípade ide o tri voľné dni, je veľmi pravdepodobné, že mnoho Zvolenčanov strávi predĺžený víkend mimo svojho mesta, čím by prišli o obľúbené jesenné podujatie. Taktiež predajcovia sú zvyknutí na konanie nášho jarmoku v týždeň po Radvanskom jarmoku a termíny v jednotlivých mestách si neraz rezervujú dlhú dobu dopredu,“ pokračoval hovorca so slovami, že v prípade posunu na iný víkend by sa tak zase mohlo stať, že práve vo Zvolene by bolo iba málo predajcov.

To všetko sú podľa slov Svatušku dôvody, prečo sa tradičný jesenný Zvolenský jarmok bude konať už túto stredu a štvrtok. „Srdečne naň všetkých pozývame a veríme, že si ho návštevníci užijú presne tak ako po minulé roky,“ dodal na záver.

Zábery zo Zvolenského jarmoku nájdete v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Jesenný jarmok vo Zvolene
7
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM