Správy

FOTO: Veľkí pomocníci pre zvolenské bábätká. Dostali nové monitory dychu

Nemocnica získala pätnásť nových monitorov dychu v celkovej hodnote 1485 eur, ktoré boli zakúpené zo sponzorských darov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Veľkí pomocníci pre zvolenské bábätká. Dostali nové monitory dychu
2
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, sa stala súčasťou projektu Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. Vďaka darovaným monitorom dychu budú sledované všetky detské postieľky v zdravotníckom zariadení. informovala o tom Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa Agel SK.

„Nemocnica získala pätnásť nových monitorov dychu v celkovej hodnote 1485 eur, ktoré boli zakúpené zo sponzorských darov. V tomto roku je to už druhý obdobný sponzorský príspevok,“ pokračovala hovorkyňa.

„Monitory používame na kontrolu pravidelného dýchania u detí hospitalizovaných na detskom oddelení, ale najmä na úseku novorodeneckého oddelenia. Máme istotu, že s použitím prístroja je u nás pobyt detí bezpečnejší. Aj keď prístroje nepredchádzajú zastaveniu dýchania, účinne pomáhajú pri jeho kontrole a v prípade nepravidelností alebo zástavy nás na to upozornia zvukovým aj svetelným signálom,“ poznamenala pri preberaní prístrojov MUDr. Oľga Švecová, primárka detského oddelenia.

„Za nemocnicu môžem povedať, že nás veľmi teší spolupráca s Nadáciou Križovatka, ktorá nám v minulosti sprostredkovala darovanie už šestnástich kusov monitorov dychu a dnes sme dostali ďalších pätnásť kusov. Sme radi, že niekto myslí aj na tých najmenších a pomáha im,“ uzavrela námestníčka riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Jana Zdechovanová.

V OBRAZOCH: Bábätká vo zvolenskej nemocnici dostali ďalšie monitory dychu
2
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM