Barbara Dallosová Správy Samospráva

Žiarčania a popíjanie na verejnosti? Mestskí policajti zverejnili nové čísla

Mestskí policajti sa s alkoholom na verejnosti stretávajú najmä u tínedžerov a bezdomovcov. Na hriešnikov striehnu aj kamery.

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania a popíjanie na verejnosti? Mestskí policajti zverejnili nové čísla
Zdroj: internet

V oblasti porušovania všeobecne záväzných nariadení (VZN) evidovali v minulom roku žiarski mestskí policajti spolu 213 priestupkov, pričom väčšina z nich sa týkala pitia alkoholu na verejnosti. Vyplýva to zo Správy o činnosti Mestskej polície.

„V roku 2019 mestská polícia zaznamenala 200 priestupkov na tomto úseku, čo predstavovalo 9,2% podiel na celkovom objeme všetkých priestupkov. Z uvedeného počtu 200 priestupkov bolo 166 riešených napomenutím. Za 26 priestupkov boli uložené blokové pokuty v úhrnnej výške 285 eur a 8 priestupkov bolo odstúpených na OÚ na priestupkové konanie,“ uvádza sa v materiáli s tým, že okrem týchto prípadov polícia zistila aj 27 iných správnych deliktov osôb mladších ako 18 rokov, týkajúcich sa nerešpektovania zákazu pitia alkoholu na verejnosti.

K výsledkom podľa mestských výrazne prispeli operátori kamerového systému, ktorí za rok zistili 70 protiprávnych konaní súvisiacich s požívaním alkoholických nápojov. Podľa Mestskej polície sa už VZN týkajúce sa alkoholu dostalo Žiarčanom do povedomia, čo sa prejavilo poklesom takýchto priestupkov.

Nariadenie sa zameriava na dve najrizikovejšie skupiny, mládež a sociálne neprispôsobivých občanov, prevažne bezdomovcov.
Cieľom VZN bolo tiež okrem iného aj eliminovanie ďalších protispoločenských javov. Popíjanie na verejnosti totiž ide ruka v ruke s vandalizmom, poškodzovaním majetku, rušením nočného kľudu a podobne.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM