Správy

Stredoslovenské mestá spojí NOVÁ značená CYKLOTRASA: S prácami už začali, FOTO

Trasa tvorí spolu s červenou cyklomagistrálou vedúcou cez Kremnicu a Trnavú Horu centrálny okruh spájajúci obce okolia Žiaru nad Hronom.

Ilustračný obrázok k článku Stredoslovenské mestá spojí NOVÁ značená CYKLOTRASA: S prácami už začali, FOTO
7
Galéria

Žiar nad Hronom a Kremnicu spojí nová turistická cyklotrasa. S jej značením začali v uplynulých dňoch. Trasu pripravuje mesto Žiar nad Hronom v spolupráci s obcami žiarskeho okresu a Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK).

Centrálny okruh

Primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal na sociálnej sieti informoval, že aktuálne osádzajú stĺpiky označníkov. „Vytýčenie tejto trasy ako cyklochodníka sme iniciovali my a som veľmi rád, že sa nám podarilo aj s pomocou BBSK dospieť do štádia, keď sa osádzajú cyklosmerníky a značenie cesty,“ uviedol Antal. Ako dodal, verí, že trasu začnú cyklisti využívať už budúci rok a priláka cykloturistov aj z iných regiónov Slovenska.

Priblížil, že trasa tvorí spolu s červenou cyklomagistrálou vedúcou cez Kremnicu a Trnavú Horu centrálny okruh spájajúci obce okolia Žiaru nad Hronom. Vedie po asfaltových cestných komunikáciách, ale aj poľných a lesných cestách. Cyklisti budú mať vďaka nej možnosť preskúmať obce regiónu, takisto sa z nej budú môcť napojiť na kratšie cyklochodníky v okolí.

Začiatok trasy je v Žiari nad Hronom, pokračuje cez obce Lovča, Dolná Trnávka, Dolná Ždaňa, Horná Trnávka, Prestavlky, Lovčica – Trubín, Janova Lehota, Kosorín, Slaská, Kopernica, Lúčky a končí sa v Kremnici. V uliciach Kremnice sa napája na červenú cyklomagistrálu Liptov – Horehronie – Gemer.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Značenie novej cyklotrasy, ktorá spojí Žiar nad Hronom a Kremnicu
7
Galéria
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM