Správy

Ľuďom po POŽIARI v osade postavia UNIMOBUNKY: Štát na to vyčlenil takmer 400-tisíc eur

Následne sa do nich presťahuje asi 100 ľudí, z toho asi 60 detí, ktorí po požiari bývajú vo veľkokapacitných stanoch, poskytnutých Ministerstvom vnútra SR.

Ilustračný obrázok k článku Ľuďom po POŽIARI v osade postavia UNIMOBUNKY: Štát na to vyčlenil takmer 400-tisíc eur
4
Galéria

Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity podpísal s obcou Telgárt zmluvu o poskytnutí takmer 395-tisíc eur na zabezpečenie nákupu dočasného ubytovania pre obyvateľov obce, ktorí počas júlového požiaru prišli o strechu nad hlavou. Informoval o tom splnomocnenec Ján Hero.

Na čo použijú peniaze?

Peniaze majú byť použité na nákup unimobuniek a ich materiálne vybavenie, ako aj ich pripojenie na inžinierske siete. Následne sa do nich presťahuje asi 100 ľudí, z toho asi 60 detí, ktorí po požiari bývajú vo veľkokapacitných stanoch, poskytnutých Ministerstvom vnútra SR.

Obec v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK) už v uplynulom období pracovala na vyrovnaní súkromných pozemkov, na ktorých budú unimobunky umiestnené. V súčasnosti sa už realizujú prípravné práce.

K požiaru došlo 20. júla v nočných hodinách v miestnej osade. Plamene zničili osem objektov, ďalšie ostali poškodené. Pri udalosti zomrela jedna osoba, viac ako stovka ľudí vrátane 60 detí prišla o strechu nad hlavou.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: Ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: V Telgárte zhorela viac ako polovica chatrčí
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM