Barbara Dallosová Šport

Preteky na Skalke, aké na Slovensku ešte neboli: V hlavnej úlohe ľad

Niečo pre priaznivcov adrenalínu ale nič pre tých, ktorí sa boja výšok. Na Skalke sa chystá akcia, ktorá bude na Slovensku i v susednom Česku historicky prvá.

Ilustračný obrázok k článku Preteky na Skalke, aké na Slovensku ešte neboli: V hlavnej úlohe ľad
8
Galéria
Zdroj: TASR

Legendárny Big Air v meste je za nami a chystá sa ďalšia akcia s prívlastkom nevšedná. Tentoraz nie v meste, ale v kremnickej prírode. Skalka bude vo sobotu (15.2.) hostiť preteky v ľadolezení SKALCAP ICEBEAR CLIMBING 2020.

,,Ide o nultý ročník podujatia, a vôbec prvé preteky na Slovensku aj v Česku, ktoré sa konajú na umelo vytvorenom ľadopáde," uviedla Dominika Moravčíková z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Svoju šikovnosť predvedú skúsení ľadolezci v mužských aj ženských kategóriách na časti ľadopádu dlhej 22 a širokej 14 metrov. Súťaž sa otvára krátko pred desiatou dopoludnia, plnenie disciplín hlásia organizátori na rovnú desiatu hodinu. Prípravu podujatia má v réžii Horolezecký klub Icebear v spolupráci s kremnickou radnicou.

Ľadopád je na Skalke relatívnou novinkou, pribudol takto pred rokom. Situovaný je v starej časti strediska, na pravej strane na zjazdovke Turček. Slúži profi lezcom aj turistom, ktorí nazbierajú odvahu. Atrakcia tak doplnila lákadlo, ktoré sa teší obľube v lete – Via ferratu. Najčerstvejším prírastkom v ponuke zážitkov na Skalke je lanový most, ktorý pribudol minulý rok v lete.

Fotky z minuloročného testovania ľadopádu prvými lezcami nájdete v priložene fotogalérii.

Okrem ľadolezeckých pretekov avizuje Dominika Moravčíková ďalší, opäť menej tradičný športový event v našom regióne. 21. až 23. februára budú Donovaly hostiť CEV SNOW VOLLEYBALL EUROPEAN TOUR 2020, čo je európsky turnaj vo volejbale na snehu. Medzinárodná súťaž sa bude historicky prvý raz konať na Slovensku.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM