Šport

Biela stopa 2020 sa odkladá: Dôvod je jasný

Legendárne bežkárske preteky pri Kremnici sa neuskutočnia v pôvodnom termíne. Počasie im tento rok nedoprialo.

Ilustračný obrázok k článku Biela stopa 2020 sa odkladá: Dôvod je jasný
Zdroj: TASR

Preteky bežeckého lyžovania Biela stopa, ktoré sa mali konať 25. a 26. januára na Skalke pri Kremnici, sa pre nedostatok snehu presúvajú na iný termín.

,,Nový termín pretekov Biela stopa 2020 je 7. a 8. marca," informujú organizátori, ktorí tak rozhodli vzhľadom na dlhodobú predpoveď počasia a súčasnú nedostatočnú snehovú pokrývku na tratiach.

Ako ďalej uvádzajú, náhradný termín bol zvolený s ohľadom na kalendár Euroloppet pretekov 2020 a obsadenosť štadióna na Skalke. Pretekári sa tak môžu registrovať do 7. marca.

V novembri roku 1973 sa na počesť blížiaceho sa 30. výročia Slovenského národného povstania (SNP) položili základy na Slovensku ojedinelého podujatia Biela stopa SNP. Prvé výstrely štartéra zazneli na Krahuliach a Skalke 17. februára 1974. V prvom ročníku odštartovalo 473 pretekárov.

V roku 1989 bola Biela stopa zaradená do medzinárodného kalendára vytrvalostných pretekov na lyžiach FIS. Pri 9. ročníku Bielej stopy bolo otvorené Lyžiarske múzeum v Kremnici. Od roku 1985 je Biela stopa zaradená do série medzinárodných behov Euroloppet.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM