Barbara Dallosová Správy Samospráva

Prepojenie Žiaru s Lutilou: Nová trasa pre cyklistov aj mamičky s kočíkmi

Cesta do Lutily popri potoku sa dá zvládnuť aj pešo. Po novom by psíčkari, cyklisti či mamičky s deťmi mali využívať vybudovaný chodník.

Ilustračný obrázok k článku Prepojenie Žiaru s Lutilou: Nová trasa pre cyklistov aj mamičky s kočíkmi
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Od tejto jari je verejnosti prístupný nový cyklochodník naprieč Žiarom nad Hronom. Trasa dlhá 3,65 kilometra spája Etapu s priemyselným parkom a slúži rekreačným cyklistom, ale aj ľuďom pracujúcim v závode.

Ako avizuje primátor Žiaru Peter Antal, už toto leto sa má začať realizovať ďalší cyklochodník, tentoraz však trochu iný. Trasa má spojiť Žiar s blízkou obcou Lutila, do ktorej sú Žiarčania zvyknutí vydávať sa aj po vlastných.

,,Štrkový chodník začne na Partizánskej ulici a bude kopírovať Lutilský potok zo strany mesta a končiť bude na ceste do Lutily. Jeho dĺžka bude približne 3 kilometre a využívať ho budú môcť nielen cyklisti, ale napríklad aj mamičky s kočíkmi," ozrejmuje na svojom oficiánom facebookovom profile primátor.

V súčasnosti štartuje aj revitalizácia sídliska, ktoré spomínaný Lutilský potok z jednej strany obmýva. Pod Vŕšky sa majú dočkať vynovených dvorov. Projekt, na ktorý získalo mesto dotáciu 475 000 eur, počíta so sanáciou súčasných chodníkov a vybudovaním nových, doplnením a regeneráciou zelene a trávnatých plôch, a novým mobiliiárom či hernými prvkami pre deti.

Trasa popri potoku má svoje čaro v každom ročnom období. Pozrite si video z jesene…

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM