Správy Samospráva

Po odklade začala rekonštrukcia žiarskej plavárne: Čo je na rade ako prvé?

Termín štartu rekonštrukcie sa posunul o niekoľko mesiacov. Ako avizuje primátor, teraz už práce začali.

Ilustračný obrázok k článku Po odklade začala rekonštrukcia žiarskej plavárne: Čo je na rade ako prvé?
Zdroj: TASR

V Žiari nad Hronom začali tento týždeň s opravou ďalšieho športového stánku. Tentokrát sa mesto pustilo od obnovy mestskej plavárne. Primátor Peter Antal informoval, že začali s búracími prácami.

Tie podľa jeho slov spočívali v odstránení schodíkov na sedenie nachádzajúcich sa pri bazéne, demontáži skriniek v šatniach, odkrytí bazéna a demontáže skokanských mostíkov. ,,Po odkrytí bazéna uvidíme, v akom stave je nosný systém, a teda ako budú práce ďalej pokračovať. Budúci týždeň by sme chceli aplikovať prelivový žľab do priečneho a pozdĺžneho rezu," priblížil postup prác primátor.

Obnovu športového stánku chce žiarska samospráva ukončiť ešte tento rok. Termín začatia rekonštrukcie sa posunul o niekoľko mesiacov, jedným z dôvodov boli zmeny v projekte, ktorými chce mesto dosiahnuť výraznú úsporu nákladov na celú rekonštrukciu. Tú bude realizovať prostredníctvom mestských technických služieb. Na práce súvisiace s technológiami budú robiť verejné obstarávania.

Mesto chce projekt financovať z vlastných zdrojov, v rozpočte má na tento účel vyčlenených 1,2 milióna eur, 600 000 eur dostalo mesto na opravu plavárne ako sponzorský dar. Antal na poslednom vlaňajšom rokovaní mestského zastupiteľstva uviedol, že ďalšie finančné prostriedky vyčlenia v priebehu roka podľa toho, aký bude vývoj na účte mesta.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM