Martin Károly Správy

Padnutý strom zablokoval dopravu! Žiarski hasiči pomáhali aj Bystričanom

Napoludnie silný vietor zvalil strom pri Starej Kremničke. Na ceste sa vytvorili dlhé kolóny v oboch smeroch. Horšia situácia je ale v bystrických Podkoniciach. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Padnutý strom zablokoval dopravu! Žiarski hasiči pomáhali aj Bystričanom
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Žiarski hasiči zasahovali kvôli silnému vetru v Kremnici už aj večer. Pre žiar24 to potvrdil Jozef Rozenberg z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom.

Hasiči zasahovali aj dnes. Pri obci Stará Kremnička v smere na Žiar nad Hronom vietor zvalil strom, ktorý skrížil cestu v oboch smeroch. Na ceste sa tvorili dlhé kolóny. Hasiči museli strom prepíliť, aby cestu sprístupnili.

V Podkoniciach padajú zo striech škridly!

Aj keď silný nárazový vietor vytrápil najmä sever žiarskeho okresu, hasiči v banskobystrickom okrese sa nezastavili. „Na pomoc nám prišli aj žiarski hasiči,“ potvrdil hovorca krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, Erik Piater.

V obci Podkonice priu Banskej Bystrici padali zo striech škridly.V Obci bol zákaz vychádzania. Viac sa dočítate TU: Toto tu už dávno nebolo: V obci zakázali vychádzať von, vzduchom lietajú škridle!

Pre žiarsky okres platí až do 18-tej hodiny výstraha prvého stupňa kvôli silnému nárazovému vetru. Platí aj výstraha kvôli tvoreniu snehových jazykov a závejov. Viac sa dočítate TU: Sneženie aj silný vietor: Meteorológovia varujú Žiar, podrobnosti TU!

Padnutý strom zablokoval dopravu
2
Galéria
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM