Barbara Dallosová Basketbal Šport

Nové dresy Žiarčanom šťastie nepriniesli: Tréner tuší, čo stojí za neúspechom

Žiarski muži hrali na domácej palubovke pred plnou tribúnou. Nie však veľmi šťastne. Tento rok majú ale ešte jednu šancu na reparát.

Ilustračný obrázok k článku Nové dresy Žiarčanom šťastie nepriniesli: Tréner tuší, čo stojí za neúspechom
Zdroj: BK MŠK Žiar n. Hronom

Muži z BK MŠK Žiar nad Hronom privítali súpera z nášho krajského mesta v domácej športovej hale (2.12.) Žiarčania na vlastnej palubovke a pred plným hľadiskom predviedli nové dresy, výhrou ich však nepokrstili.

Ako zhodnotil tréner Karol Kučera, jeho zverencom zviazala ruky premotivovanosť a fanúšikom ukázali kŕčovitý výkon.

Hneď na začiatku zápasu žiarski basketbalisti nepremenili štyri až päť jasných streleckých možností spod koša. Ako ale konštatuje tréner, aj napriek tomu s Bystričanmi celý zápas udržiavali kontakt. Hra sa niesla v duchu obrany a počas celého jeho trvania sa viac bránilo ako útočilo na oboch stranách. Polčasový stav tak bol veľmi nízky, no vyrovnaný.

,,V druhom polčase sme začali tromi neúspešnými trojkovými strelami a naše strelecké trápenie naďalej pokračovalo. V tretej štvrtine však súper trafil niekoľko trojkových pokusov a vytvoril si rozhodujúci desaťbodový náskok. Je veľká škoda, že sme nemali streleckú fazónu. Prehra bola logickým vyústením nášho kŕčovitého výkonu," uviedol po prehratom boji žiarsky tréner. Ako vzápätí dodal, žiarski muži sa budú snažiť zložiť reparát v poslednom tohtoročnom zápase pred domácim publikom už túto nedeľu (10.12.), kedy sa postavia súperovi z Prešova.

Výsledok

  • MŠK BK Žiar nad Hronom – ŠKP Banská Bystrica 56 : 69 (12:16, 28:28, 42:50)
  • Body: Treml 15, Vrtík 11, Nemčok 8, Obert 8, Fábry 5, Oravec 5, Supuka 4
  • Hrali: Medveď, Páleník, Pavol, Skladan, Tkáč
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM