Správy Samospráva

Cyklochodník funguje, kortínsky most je ale bez osvetlenia: Čo s tým?

Cyklochodník do priemyselného parku už Žiarčanom slúži. Kortínsky most, cez ktorý vedie, ešte nemá vyriešené osvetlenie.

Ilustračný obrázok k článku Cyklochodník funguje, kortínsky most je ale bez osvetlenia: Čo s tým?
Zdroj: TASR

Nový cyklochodník, ktorý vedie naprieč celým mestom Žiar nad Hronom, už využívajú aj obyvatelia dochádzajúci za prácou do priemyselného parku. Podľa nezávislého mestského poslanca Miroslava Rybárskeho sa však poniektorí z nich pýtajú na chýbajúce osvetlenie v úseku kortínskeho mosta na rieke Hron, až po vrátnicu do priemyselného par­ku.

Primátor Peter Antal priblížil, že mesto aktuálne hľadá riešenie, ako problém vyriešiť. Pôvodne totiž mala most opraviť firma, ktorá plánovala v jeho blízkosti postaviť elektráreň. Keďže ho však mesto opravilo v rámci projektu výstavby cyklochodníka, firma mala urobiť osvetlenie.

,,Máme stretnutie, či sú ochotní to urobiť aj bez toho, že už idú realizovať stavbu, keďže vieme, že tam bolo zrušené územné rozhodnutie a záleží to skutočne na nich. Keď nie, budeme sa s tým musieť vysporiadať v priebehu tohto roka," dodal Antal.

Zároveň načrtol, že ak bude nakoniec túto otázku riešiť mesto, tak by napríklad mohlo použiť osvetľovacie telesá, ktoré demontovali v meste kvôli modernizácii systému. ,,Je to však všetko v teoretickej rovine. Potrebujeme najprv vedieť, koľko tam je potrebných lámp a podobne," dodal primátor.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM