Krimi

Aprílové termíny procesu v kauze vraždy Mareka Rakovského (†29) sú zrušené

Dva aprílové termíny procesu v kauze vraždy mestského poslanca a advokáta Mareka Rakovského sú pred Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) v Pezinku vzhľadom na situáciu okolo nového koronavírusu zrušené.

Ilustračný obrázok k článku Aprílové termíny procesu v kauze vraždy Mareka Rakovského (†29) sú zrušené
15
Galéria
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Zrušené je pojednávanie 2. a 21. apríla a termín naplánovaný na 14. mája zostáva v platnosti. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Z vraždy, ktorá sa odohrala v júli 2013, keď poslanec zahynul pri výbuchu svojho auta, je obžalovaný Peter P. Súd doteraz vypočul viacero svedkov, znalcov a pozostalých. Vo veci sa začalo po prvý raz konať 18. decembra 2019.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), obžalovaný a jeho obhajca Tomáš Rosina vtedy odmietli uzatvoriť dohodu o vine a treste. Peter P. z Veľkého Krtíša je obžalovaný z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v jednočinnom súbehu so zločinom všeobecného ohrozenia a prečinu poškodzovania cudzej veci. Peter P. vinu odmieta a zavraždeného podľa vlastných výpovedí vôbec nepoznal.

Rakovského zavraždili v júli 2013 v Žiari nad Hronom. Pri atentáte bol použitý nástražný výbušný systém, ktorý bol umiestnený na spodnej časti jeho vozidla. Počas jazdy vozidlo vybuchlo a poslanec utrpel devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahol. Motív jeho vraždy nie je stále známy. Rakovský sa venoval civilnému právu. V prípade dokázania viny pred súdom hrozí Petrovi P. trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

Výbuch auta v Žiari
15
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM