Správy

Kúpalisko na juhu Slovenska OTVORILI po dlhých rokoch: OBNOVA stála vyše pol milióna eur

Plážové kúpalisko Morské oko otvorilo svoje brány pre návštevníkov prvýkrát po takmer šiestich rokoch v sobotu ráno.

Ilustračný obrázok k článku Kúpalisko na juhu Slovenska OTVORILI po dlhých rokoch: OBNOVA stála vyše pol milióna eur
Zdroj: Facebook.com/zivotvsabinove

Plážové kúpalisko Morské oko otvorilo svoje brány pre návštevníkov prvýkrát po takmer šiestich rokoch v sobotu ráno. Počas júla a augusta bude pre verejnosť prístupné každý deň od 9.00 do 20.00 hod. Kúpalisko v minulosti podľa samosprávy navštevovalo aj 40-tisíc ľudí za sezónu, posledný rok pred zatvorením to už nebolo ani 7-tisíc.

Obnova za státisíce

S rekonštrukciou areálu začalo mesto vlani pred letom. Celkové náklady vrátane obstarania plávajúcej atrakcie a nového vstupného objektu presiahli 500-tisíc eur.

„Čo sa týka samotnej časti bazéna, spevnil sa breh prírodným kameňom do betónového lôžka, vyčistil sa spodok plaveckej časti a štrkové lôžko sa obnovilo riečnym štrkom. Okolo celého bazéna sa vybudoval nový chodník. Vybudovali sa nové oceľové schody do bazéna, nová vodovodná prípojka, rekonštruovali sa sprchy, ohradila sa nanovo detská časť bazéna, obnovili sa lavičky, obstarali sa nové kabíny na prezliekanie a vykonalo sa mnoho ďalších prác,“ vymenovala Győrfiová.

Obnovu kúpaliska samospráva hradila z vlastného rozpočtu a regionálneho príspevku pre najmenej rozvinuté okresy. Pre Mestské služby mesta Tornaľa radnica navyše na tento rok vyčlenila ďalších vyše 120-tisíc eur na kompletnú úpravu a údržbu areálu vrátane nových náterov na budovách.

Veľká premena

„Po takmer šiestich rokoch bol areál zdevastovaný, namiesto trávnika rástli kríky a stromy, ktoré bolo potrebné klčovať. Taktiež bolo potrebné vyrúbať na základe dendrologického posudku nebezpečné stromy v areáli kúpaliska aj kempingu. Muselo sa teda vykonať množstvo prác, ktoré by sa až v takej miere pri pravidelnom prevádzkovaní kúpaliska nemuseli vykonávať,“ vysvetlila primátorka.

Plážové kúpalisko v Tornali sa nachádza v mestskej časti Králik, otvorené bolo v roku 1969. Jeho súčasťou je prírodný bazén z umelo vytvorenej nádrže s rozlohou približne 1,5 hektára a hĺbkou do 2,2 metra.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM