Správy

Okresné mestá na juhu Slovenska spojí CYKLOTRASA: Prvú ETAPU už sprístupnili

Cieľom projektu je okrem iného zvýšiť atraktivitu cyklistickej dopravy a podiel cyklistickej dopravy na celkovej deľbe dopravnej práce v regióne.

Ilustračný obrázok k článku Okresné mestá na juhu Slovenska spojí CYKLOTRASA: Prvú ETAPU už sprístupnili
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou otvorili v týchto dňoch prvú časť cyklocesty v dĺžke 7,7 kilometra, ktorá vedie po koridore zrušenej železničnej trate Poltár – Rimavská Sobota. Výstavba vyšla takmer na 2,5 milióna eur, z čoho boli 2 milióny eur financované z eurofondov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Lenka Štepáneková.

„Cieľom projektu je okrem iného zvýšiť atraktivitu cyklistickej dopravy a podiel cyklistickej dopravy na celkovej deľbe dopravnej práce v regióne,“ informovala.

Súčasťou stavby boli rekonštrukčné práce na štyroch mostných objektoch – rúrových priepustoch a jedna novostavba priepustu. Rekonštruovali sa dva mostné objekty, osadené boli nové železobetónové rímsy, nový systém odvodnenia, nová asfaltová vozovka a nové zábradlie. „Súčasťou stavby je aj odpočívadlo Maštinec ako doplnková cyklistická infraštruktúra,“ pripomenula hovorkyňa.

Druhá etapa cyklotrasy medzi Hrnčiarskou Vsou a Rimavskou Sobotou je aktuálne vo výstavbe, stavba má byť ukončená v novembri tohto roka. Práce zatiaľ prebiehajú podľa plánu. Táto časť cyklotrasy je v dĺžke 20,9 kilometra a v celkovej hodnote viac ako 7 miliónov eur, z ktorých BBSK získal približne 4,6 milióna eur z eurofondov.

V priloženom videu si môžete pozrieť aj novú atrakciu Podpoľania. Pribudlo tam UFO.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM