Správy

Agentúra práce BBSK v Lučenci má pomáhať dlhodobo nezamestnaným

Agentúra pôsobí v priestoroch Strednej odbornej školy dopravy a hotelových služieb v Lučenci.

Ilustračný obrázok k článku Agentúra práce BBSK v Lučenci má pomáhať dlhodobo nezamestnaným
Zdroj: BBSK

Ako BBSK informuje na svojej stránke na sociálnej sieti, agentúra vznikla začiatkom tohto roka a aktuálne má dve zamestnankyne.

„Veľa našich občanov stráca pracovné návyky a zručnosti. Preto sme sa rozhodli ísť cestou založenia agentúry práce, ktorá sa bude individuálne a dlhodobo venovať potrebám uchádzačov, ktorí sú aktuálne ťažko zamestnateľní. Agentúra je ďalšou aktivitou po sociálnych podnikoch, ktoré pomáhajú sociálnej ekonomike v našom kraji,“ uviedol predseda BBSK Ján Lunter.

Agentúru založili kraj spolu s organizáciou Človek v ohrození. Okrem hľadania pracovných príležitostí bude ponúkať klientom rozvoj pracovných zručností, ako napríklad prácu s nástrojmi a strojmi.

Náplňou práce jej zamestnankýň sú podľa BBSK aj pohovory s klientmi a vytváranie databázy potenciálnych uchádzačov. Vedenie agentúry zároveň rokuje s potenciálnymi zamestnávateľmi.

Podľa údajov BBSK je v kraji takmer 30-tisíc uchádzačov o prácu a na druhej strane viac než 5000 voľných pracovných miest. Vyšší územný celok tvrdí, že za týmto nesúladom medzi dopytom a ponukou na trhu práce sú často dlhodobo nezamestnaní, ktorí stratili pracovné návyky.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM