Tlačové správy

Najväčší literárny festival na Slovensku bude opäť na Pohode

Festival Pohoda je multižánrovým podujatím a jeho dôležitou súčasťou je aj literatúra. Program Literárneho stanu Martinus aj tento rok priblíži návštevníkom významných zahraničných autorov, ale aj slovenskú tvorbu.

Ilustračný obrázok k článku Najväčší literárny festival na Slovensku bude opäť na Pohode
20
Galéria
Zdroj: Martinus.sk

Na trenčianskom letisku si milovníci čítania prídu na svoje. OZ Literárny klub v spolupráci s kníhkupectvom Martinus si pre nich opäť pripravili zaujímavý program.

Pozvanie na tento ročník prijal aj Simon Mawer (sobota o 16.00 h), autor románu Sklenená izba, ktorý sa stal predlohou rovnomenného filmu. Príbeh je inšpirovaný brnenskou vilou Tugendhat, ktorá zohrala v dejinách Československa významnú úlohu. Kniha bola nominovaná na Man Bookerovu cenu, prestížne ocenenie udeľované prozaikom vo Veľkej Británii.

Na Pohodu prídu už o necelý mesiac aj Fabian Saul (sobota o 18.00 h), autor fragmentárnej eseje o svojich potulkách Moskvou. Ďalej tiež  Ferenc Czinki (piatok o 14.00 h), jeden z najzaujímavejších maďarských mladých talentov. Český novinár a politik Jan Urban (piatok o 16.00 h) porozpráva o skúsenosti z vojny v Bosne a Hercegovine, ktorú zachytil vo svojej reportážnej knihe. Slovenskí autori Pavol Rankov, Michal Hvorecký a Laco Kerata sa budú venovať na besedách svojím najnovším knižným prírastkom. Diskutovať sa chystajú aj zástupcovia projektu Čierne diery. Už roky sa snažia nadchnúť ľudí pre históriu starých tovární, baní a stratených sídiel.

Tvorcovia desiatok hudobných textov Milan Lasica, Vlado Janček (Saténové ruky), Ľubor Benkovič (Bez ladu a skladu) a raper Bene budú spoločne hľadať odpovede na to, ako zistiť, že tvoríte hit. Nebudú chýbať ani finalisti súťaží Anasoft Litera či Básne, sobotný kvíz a obľúbené formáty – Literárny cirkus KK Bagalu, Čau o piatej, Slam poetry a LiteRAPtúra.

Už piatykrát si tak návštevníci festivalu môžu v Literárnom stane Martinus vychutnať dva dni plné debát o dobrých knihách. Súčasťou priestorov stanu bude aj obľúbená kníhkaviareň Foxford s ponukou kvalitnej kávy, limonád a domácich koláčov.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Literárny stan Martinus: Pohoda 2018
20
Galéria
Zdroj: Martinus.sk
Zdroj: Martinus.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM