Boris Macko Rôzne

Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu v Budapešti: Prezentuje sa tam aj Lučenec!

Na medzinárodnej výstave cestovného ruchu Utazás, ktorú dnes otvorili v Budapešti. V rámci Slovenska má zastúpenie aj naše mesto.

Ilustračný obrázok k článku Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu v Budapešti: Prezentuje sa tam aj Lučenec!
17
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Na 40. medzinárodnej výstave cestovného ruchu Utazás, ktorú dnes otvorili v Budapešti sa predstavuje viac ako 300 vystavovateľov z 23 krajín sveta. Slovensko je už tradičným vystavovateľom tohto najvýznamnejšieho turistického veľtrhu v Maďarsku. Svoje miesto tu má aj Lučenec.

Naše mesto a Hradné múzeum Fiľakovo nájdu návštevníci v stánku s rozlohou 150 štvorcových metrov, kde vystavuje celkovo 11 slovenských regiónov. Ďalšími sú Bratislava, Bratislava región, Košice, Slovenský raj a Spiš, Tatry-Spiš-Pieniny, Región Vysoké Tatry, Nízke Tatry juh, Donovaly, Žilinský turistický kraj – Krajská organizácia cestovného ruchu a Múzeum Betliar.

V samostatnom stánku sa predstavuje Nitriansky samosprávny kraj. Na podujatie pricestuje aj minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek. Čestným hosťom výstavy, ktorá potrvá do 5. marca, je Rusko. Organizátori očakávajú takmer 40.000 návštev­níkov.

foto: ilustračné

Lučenec má svoje čaro aj v zime
17
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM