Krimi

DESIVÝ incident na juhu Slovenska: Muž opakovane STRIEĽAL zo zbrane

Na miesto boli vyslaní aj príslušníci Pohotovostného policajného útvaru z Banskej Bystrice a tiež tím policajných vyjednávačov.

Ilustračný obrázok k článku DESIVÝ incident na juhu Slovenska: Muž opakovane STRIEĽAL zo zbrane
Zdroj: Dnes24.sk

Na Cintorínskej ulici v Lučenci došlo vo štvrtok k streľbe, zo zbrane opakovane strieľal 42-ročný muž. K incidentu malo dôjsť po tom, ako sa o muža zaujímali colníci, strelca sa v krátkom čase podarilo zadržať lučeneckým kriminalistom. Na udalosť upozornil portál noviny.sk, pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

„Krátko pred poludním došlo na Cintorínskej ulici k vysokoprofilovému incidentu. Podľa doposiaľ zistených informácií mal 42-ročný muž opakovane vystreliť zo zbrane. Na miesto boli vyslaní aj príslušníci Pohotovostného policajného útvaru z Banskej Bystrice a tiež tím policajných vyjednávačov,“ priblížila Kováčiková.

Situáciu sa podľa policajnej hovorkyne podarilo upokojiť v krátkom čase lučeneckým kriminalistom, ktorí muža obmedzili na osobnej slobode. Zaistená zbraň bude zaslaná na expertízne skúmanie. „V súvislosti s prípadom bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania,“ dodala Kováčiková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM