Jakub Forgács Správy

Veľká NOVINKA v prímestských autobusoch: Celý mesiac budú voziť ZADARMO, FOTO

Pripravte sa na zmenu. V Banskobystrickom kraji už spustili e-shop, v ktorom sa už môžu cestujúci registrovať a kupovať si predplatné lístky s platnosťou od 1. februára a neskôr.

Ilustračný obrázok k článku Veľká NOVINKA v prímestských autobusoch: Celý mesiac budú voziť ZADARMO, FOTO
16
Galéria
Foto: Marek Mačica / Zdroj: BBSK

Mesiac zadarmo

Župan Ondrej Lunter zároveň oznámil skvelú správu pre všetkých cestujúcich – celý mesiac január bude v Banskobystrickom samosprávnom kraji „mesiacom mobility“, kedy bude cestovanie vo všetkých prímestských autobusoch SAD Zvolen a SAD Lučenec zadarmo pre všetkých.

„Vieme, že každá zmena so sebou prináša aj istú dávku neistoty, je potrebné si na ňu zvyknúť a pripraviť sa. Rovnako je našim cieľom dostať do autobusov verejnej prímestskej dopravy viac cestujúcich – takto nielen odľahčíme premávku či parkovacie plochy, ale znížime aj uhlíkovú stopu. Práve v januári budete mať jedinečnú možnosť vymeniť auto za verejnú dopravu a vyskúšať si, ako by sa vám napríklad do práce dochádzalo autobusom,“ vysvetlil Ondrej Lunter.

Okrem online možností už čoskoro pribudnú na viacerých miestach kraja aj fyzické Zákaznícke centrá IDS BBSK, ktoré doplnia aj kontaktné miesta, umiestnené napríklad v krajských knižniciach či ďalších kultúrnych inštitúciách.

Masívna kampaň

„V priebehu najbližších týždňov budeme informačné brožúry a plagáty nielen v slovenskom, ale aj v maďarskom jazyku, distribuovať na všetky obecné a mestské úrady, aby sa tie najdôležitejšie informácie dostali aj k tým, ktorí možno nemajú prístup k internetu alebo nie sú zvyknutí ho používať. Plagáty, ktoré informujú o zmenách v prímestskej autobusovej doprave budú už tento týždeň visieť tiež na všetkých pobočkách pôšt v Banskobystrickom kraji, ku koncu novembra tiež rozpošleme informačné SMS správy na viac ako 280-tisíc telefónnych čísiel, ktoré majú spaciu alebo pracovnú lokalitu v našom kraji,“ ozrejmil ďalšie kroky informačnej kampane predseda kraja.

Do 272-tisíc schránok už župa distribuovala aj špeciálne vydanie časopisu Náš kraj, ktoré bolo venované zmenám v prímestskej doprave od 1. januára budúceho roku.

„Integrovaný dopravný systém je niečo, na čom v našom kraji pracujeme už niekoľko rokov. Predchádzalo mu vypracovanie strategických dokumentov ako Plán udržateľnej mobility a Plán dopravnej obslužnosti, veľký medzinárodný tender na dopravcov a podpis nových zmlúv, ktoré cestujúcim zaručujú vyšší komfort cestovania a kraju väčšie právomoci. Dnes sme tesne pred tým, keď všetky tieto prípravy uvedieme do praxe. Verím, že na ich konci bude spokojný občan – cestujúci, pre ktorého bude cestovanie v prímestskej doprave pohodlnejšie a výhodnejšie,“ povedal podpredseda BBSK Roman Malatinec.

Ten zároveň vyzval, aby mladí ľudia pomohli svojim rodičom a starým rodičom s online registráciami a mohli tak všetko vybaviť z pohodlia domova.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Prímestská autobusová doprava bude v BBSK fungovať po novom
16
Galéria
Foto: Marek Mačica / Zdroj: BBSK
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM