Jakub Forgács Správy

V Bystrici vyrastá nová ODDYCHOVÁ zóna: Chýbať nebude IHRISKO ani OHNISKO, FOTO

Dobré zámery často vznikajú z nápadov aktívnych Bystričanov. Jedným z takých je aj projekt vybudovania oddychového parčíka na brehu toku Tajovka medzi cyklotrasou a areálom kúpaliska.

Ilustračný obrázok k článku V Bystrici vyrastá nová ODDYCHOVÁ zóna: Chýbať nebude IHRISKO ani OHNISKO, FOTO
6
Galéria

Ihrisko aj ohnisko

Počas tvorby projektu mali Fončorďania mnoho nápadov, ako by daný priestor mohol vyzerať v budúcnosti. V lokalite pozdĺž podlavickej cyklotrasy pribudne napríklad detské ihrisko z agátového dreva s dopadovými plochami z drvenej kôry. Súčasťou budú lavičky, ale aj chodníky s vodopriepustným mlatovým povrchom. Keďže sa priestor oddychového parčíka nachádza v dostatočnej vzdialenosti od bytových domov, po návrhu obyvateľov na ňom vznikne aj ohnisko z lomového kameňa určené na organizáciu komunitných opekačiek Fončorďanov.

„Ďalším výrazným prvkom celej revitalizovanej plochy bude aj novovytvorené výtvarné dielo s cyklistickou tematikou. Súčasťou projektu je nový trávnik, výsadba niekoľkých stromov a pôdokryvných drevín, ako aj úprava a stabilizácia priľahlého brehu Tajovky, ktorý bude spevnený kamennou nahádzkou a protieróznou geosieťou. Vo finále vznikne plnohodnotná plocha, na ktorú sa v minulosti pre rôzny stavebný odpad nedalo dostať, vďaka čomu sprístupníme pre cyklistov i peších breh potoka Tajovka,“ dopĺňa viceprimátor Jakub Gajdošík.

Práce už odštartovali

Mesto odovzdalo vysúťaženému zhotoviteľovi, spoločnosti PEMAX PLUS, spol. s r.o. z Banskej Bystrice, celý priestor (stavenisko) koncom októbra 2023.

„Celý priestor budúcej oddychovej zóny Tajovka sme v predchádzajúcich dňoch vyčistili od náletových drevín. Momentálne sa realizujú zemné práce spojené s úpravou celého priestoru, a úprava brehu potoka Tajovka. Vo výrobe sú jednotlivé herné prvky a mobiliár pre oddychovú zónu. V nasledujúcich dňoch budú prebiehať práce spojené s úpravou pravého brehu, kde sa okrem iného vybuduje prístup ku potoku Tajovka pre budúcich návštevníkov oddychovej zóny,“ hovorí Michal Hrnčár zo spomínanej spoločnosti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Pozdĺž potoka Tajovka vznikne oddychová zóna
6
Galéria
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM