Správy

Cestári sa dostávajú do NEBEZPEČNÝCH situácií: Vodičom chýba TOLERANCIA, tvrdia

Bezpečnosť a ohľaduplnosť sa podľa BBRSC na cestách postupne vytrácajú a vodiči cestárske vozidlá zabezpečujúce zjazdnosť na komunikáciách neraz považujú za prekážku na ceste.

Ilustračný obrázok k článku Cestári sa dostávajú do NEBEZPEČNÝCH situácií: Vodičom chýba TOLERANCIA, tvrdia
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Problematické predbiehanie

BBRSC konštatuje, že dlhodobým problémom je aj predbiehanie sypačov, nerešpektovanie dopravného značenia či urážky na adresu pracovníkov. Spoločnosť pripomína, že predbiehanie cestárskych vozidiel pri výkone je povolené len v prípadoch, keď svetelná šípka na sypači signalizuje možnosť predbiehania, pričom určuje smer obchádzania vozidla.

Pri údržbe ciest v Banskobystrickom kraji došlo nedávno k nehode jedného z pracovníkov BBRSC. Pri pluhovaní poklop kanála nadvihol radlicu vozidla, tá následne prerazila čelné sklo a poškodila kabínu. Nehoda sa pre vodiča zaobišla bez zdravotných následkov.

„Sme vďační našim vodičom a veríme, že podobná situácia sa už opakovať nebude a všetci naši chlapi sa budú živí a zdraví vracať po šichte k svojim rodinám. Či v lete, či v zime, bezpečnosť cestujúcej verejnosti, ale aj našich zamestnancov je pre nás prioritnou otázkou za každého počasia,“ dodal Turčan.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM