Jakub Forgács Rôzne Správy

Andrea dostala 2. ŠANCU: Vďaka SKVELÝM lekárom a sestričkám môžem žiť, FOTO

Po zvýšených pečeňových testoch prišiel aj náhly kolaps. Andreu však zachránili práve v banskobystrickej nemocnici.

Ilustračný obrázok k článku Andrea dostala 2. ŠANCU: Vďaka SKVELÝM lekárom a sestričkám môžem žiť, FOTO
6
Galéria

Nová pečeň

Andreu po kolapse hospitalizovali najskôr v Lučenci, ale keďže jej stav bol tak vážny, bola 1. februára 2012 prevezená do banskobystrickej nemocnice. „Do týždňa, presne 7. februára 2012 večer o 17.00 hod., bola Andrejke transplantovaná pečeň. Pre Andrejku sa našiel darca, a tak už vyše 10 rokov funguje s novou, zdravou pečeňou,“ píše nemocnica.

"Bol to zaujímavý a zároveň úžasný zážitok, ale vďaka skvelým lekárom a sestričkám z Rooseveltovej nemocnici môžem ďalej žiť, môžem ďalej bojovať, môžem vychovávať svoju nevlastnú dcéru, mohla som sa vydať, založiť si rodinu, pracovať a užívať si život. Chodím na pravidelné kontroly do Banskej Bystrice k doktorke aj k docentovi, ďakujem, že mi poradia povzbudia a sú úžasní aj ako lekári a hlavne ako ľudia, za čo som im veľmi vďačná,“ spomína Andrea.

Andrejkin príbeh v sebe nesie aj jedno ponaučenie, a to je nezanedbávať svoj zdravotný stav. „Veľakrát sa stáva, že pacienti k nám prídu naozaj v hodine dvanástej s dlhotrvajúcimi problémami, ktoré neriešia a prehliadajú. Andrejkin príbeh skončil šťastne, ale sú aj také príbehy, kedy sa pacientom, ktorí majú dlhodobé neriešené problémy už pomôcť nedá,“ dodáva nemocnica, ktorá vyzýva ľudí, aby si vážili svoje zdravie, lebo ako sa hovorí, zdravie máte len jedno.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Andrejku zachránila nová pečeň
6
Galéria
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM