Jakub Forgács Krimi

ZLODEJOV neodradilo ani PIETNE miesto: KRADLI priamo na cintoríne, FOTO

Páchatelia podľa slov polície vošli cez neuzamknutú bránu do oploteného cintorína na Kraskovej ulici v Polomke.

Ilustračný obrázok k článku ZLODEJOV neodradilo ani PIETNE miesto: KRADLI priamo na cintoríne, FOTO
4
Galéria

Ku krádeži historického oplotenia na cintoríne v Polomke (okres Brezno) došlo v čase od 4. – 9. januára 2024. Banskobys­trickí krajskí policajti o tom informovali na sociálnej sieti.

Krádež na pietnom mieste

„Páchatelia vošli cez neuzamknutú bránu do oploteného cintorína na Kraskovej ulici v Polomke, teda na pietne miesto. Tu vylomili a ukradli zdobený liatinový plot o dĺžke približne 9,9 m a výške 1,5 metra,“ uviedli policajti so slovami, že plot ohraničoval tri staré neudržiavané hroby (mohyly z čias Rakúsko-uhorskej monarchie).

„Polícia ihneď od oznámenia vykonala viacero previerok k oznámenému skutku, pričom medzi preverenými objektmi bol aj objekt zberných surovín v Brezne, kde boli nájdené už polámané malé kúsky oplotenia,“ dodali muži zákona s tým, že v tomto prípade je vedené trestné stíhanie pre zločin krádeže.

Polícií sa v krátkom čase podarilo vytypovať a stotožniť podozrivé osoby. Vzhľadom na ešte prebiehajúce procesné úkony zatiaľ nebolo v tejto veci vznesené obvinenie. V súčasnosti čakajú na vyčíslenie presnej škody.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Krádež oplotenia na cintoríne v Polomke
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM