Rôzne

Zabíjačkové špeciality i dopravné obmedzenia: Ondrejský jarmok ponúka aj kulinárske novinky

Brezňania, Horehronci, ale aj návštevníci z rôznych kútov Slovenska môžu zavítať už na 531. ročník Ondrejského jarmoku.

Ilustračný obrázok k článku Zabíjačkové špeciality i dopravné obmedzenia: Ondrejský jarmok ponúka aj kulinárske novinky
13
Galéria
Zdroj: Stanislav Spáč

Udalosťou konca roka je pre Brezňanov a návštevníkov nášho mesta Ondrejský jarmok. Právo usporadúvať výročné trhy Brezňanom prvýkrát zaručil v roku 1488 uhorský kráľ Matej Korvín.

Pochutnať si môžete aj na párancoch

Brezňania, Horehronci, ale aj návštevníci z rôznych kútov Slovenska od 28. do 30. novembra môžu zavítať už na 531. ročník Ondrejského jarmoku.

Remeselníci opäť ponúknu rôzne výrobky, či už drevené, kožené, zo skla, šperky, ale aj bábky, olejomaľby, keramiku, včelie produkty, kožušiny, nebudú chýbať stánky so spotrebným tovarom, všakovakými dobrotami a občerstvením, ktoré budú umiestnené na bývalej autobusovej stanici a zopár ich nájdete aj v centre námestia, ako napr. novinka jarmoku trhané palacinky. Nebudú chýbať ani obľúbené trdelníky či poplamúchy a od piatka si môžete pochutnať aj na párancoch.

Pestrý program

piatok o 17.00 je otvorenie jarmoku spojené s kultúrnym programom na hlavnom pódiu, kde vystúpi Divadelný súbor Jána Chalupku s tematicky ladenou scénkou. K skvelej atmosfére prispeje aj ľudová hudba Kučeravý javor.

sobotu o 10.00 v mestskom parku pri kostole budú ponúkať zabíjačkové špeciality a o výbornú náladu sa postará ľudová hudba Nátura z Brezna, ako aj mužská spevácka skupina Krnohári. Deti i dospelí sa môžu vyšantiť na kolotočoch, ktoré už tradične budú umiestnené na severozápadnej strane námestia.

Obmedzená doprava

Mesto Brezno prosí o trpezlivosť aj vodičov, pretože počas jarmoku bude obmedzená doprava. Od polnoci 28. novembra do 30. novembra do 20.00 bude úplná uzávierka miestnych komunikácií na Námestí gen. M. R. Štefánika, Boženy Němcovej a časť Malinovského ulice.

Zdroj: Mesto Brezno

Pozrite si v galérii atmosféru Ondrejského jarmoku v roku 2017.

Ondrejský jarmok 2017
13
Galéria
Zdroj: Stanislav Spáč
Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM