Anton Hrachovský Správy

Vyberieme sa do práce na bicykli? V okrese Brezno sa chystá nová cyklotrasa

V prvých marcových dňoch spustila breznianska samospráva realizáciu projektu Cyklotrasa Brezno - Valaská.

Ilustračný obrázok k článku Vyberieme sa do práce na bicykli? V okrese Brezno sa chystá nová cyklotrasa
Foto: Zlatica Gregorová

Cieľom je podporiť rozvoj tohto druhu dopravy a zlepšiť cyklistickú infraštruktúru v meste, keďže cestovanie na bicykli je podľa samosprávy nielen ekonomické a ekologické, ale zároveň zdraviu prospešné.

Projekt magistrát odštartoval v pondelok 2. marca 2020 poklepaním základného kameňa cyklotrasy, ktorú ocenia aj turisti.

Skoro deväť kilometrov

Podľa primátora Brezna Tomáša Abela tak v pondelok odovzdali stavenisko na výstavbu cyklotrasy dlhej takmer deväť kilometrov. Jej súčasťou je lávka v časti Banisko v dĺžke 650 metrov. Cyklotrasa sa má začínať pri synagóge v okolí nábrežia Hrona a pokračovať až po nový závod železiarní.

Jej výstavba by mala trvať 12 mesiacov a podpora z eurofondov sa podľa informácií magistrátu pohybuje vo výške viac než 1,3 milióna eur.

„Budúca cyklotrasa bude prioritne určená pre obyvateľov okresu Brezno, ktorí do zamestnania dochádzajú na bicykli alebo by tak chceli robiť. Čo im však bránilo, je znížená bezpečnosť na komunikáciách, keďže ide o hlavný ťah Brezno – Banská Bystrica. Vybudovaním cyklotrasy sa jednoznačne zvýši nielen ich bezpečnosť, ale prispejeme i k ochrane životného prostredia a akceptácii cyklistickej dopravy ako plnohodnotného druhu prepravy,“ zdôraznil Abel.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM