Správy

Radnica vyzýva občanov k ochrane: Odporúča rúška, v meste prebieha dezinfekcia

Mestský úrad v Brezne prijal rozsiahlejšie opatrenia pred hrozbou šírenia sa koronavírusu.

Ilustračný obrázok k článku Radnica vyzýva občanov k ochrane: Odporúča rúška, v meste prebieha dezinfekcia
Zdroj: TASR

Mesto Brezno vyzýva všetkých obyvateľov na používanie ochranných rúšok, šatky alebo inej ochrany úst a nosa pri vstupe na mestský úrad (MsÚ).

Pohyb občanov v rámci magistrátu, okrem klientskeho centra a pokladnice, je pre šírenie nákazy nového koronovírusu zakázaný. Informoval o tom v nedeľu 15. marca magistrát po zasadnutí krízového štábu mesta.

„Upravujeme otváracie hodiny klientskeho centra MsÚ na 8:30 až 11:30 až do odvolania. Na informáciách poskytne pracovník telefónne čísla na úradníkov, s ktorými je potrebná konzultácia, inak je komunikáciu potrebné zabezpečovať elektronicky alebo poštou. Telefónne čísla sú zverejnené na webstránke mesta Brezno,“ uviedol brezniansky primátor Tomáš Abel s tým, že aj takto chcú chrániť svojich pracovníkov a občanov pred možnou nákazou.

Brezno už pred pár dňami zatvorilo školy, škôlky, krytú plaváreň, zimný štadión, knižnicu, denné centrum Prameň a centrum voľného času. Zrušilo filmové a divadelné predstavenia v dome kultúry a synagóge.

Viac o obmedzeniach, ku ktorým pristúpila radnica v Brezne, nájdete tu.

Dezinfekcia

Vo verejných budovách mesta zabezpečuje dôslednú dezinfekciu priestorov.

Mesto oslovilo obchodné reťazce a požiadalo o zvýšenú dezinfekciu nákupných vozíkov a košíkov. Vydalo odporúčania zamestnávateľom – právnickým a fyzickým osobám – na potrebu prijatia opatrení v súvislosti s predchádzaním ochoreniu.

„Spoločnosť SAD Zvolen na základe vlastnej iniciatívy i žiadosti mesta vykonáva častú a dôkladnú dezinfekciu všetkých autobusov. Žiadame občanov pri vstupe do prostriedkov verejnej dopravy používať ochranné rúška na tvár na zamedzenie šíreniu vírusu,“ zdôraznil brezniansky primátor.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM