Správy

Koronavírus: Brezno zrušilo kultúrne a športové podujatia, zavretá je aj plaváreň

Na hrozbu šírenia koronavírusu zareagovalo aj vedenie mesta. Spoločenské podujatia sa dočasne odkladajú.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Brezno zrušilo kultúrne a športové podujatia, zavretá je aj plaváreň
23
Galéria
Zdroj: TASR

Aj horehronská metropola Brezno pre obavy z možného šírenia sa nového koronavírusu preventívne od utorka 10. marca zrušila všetky verejné kultúrne a športové podujatia organizované alebo spoluorganizované mestom. Informoval o tom magistrát na svojej webovej stránke.

„Na čas minimálne jedného týždňa mesto zatvára krytú plaváreň, ruší verejné korčuľovanie a vstupy do sauny na zimnom štadióne. Zatvára mestskú knižnicu, Denné centrum Prameň a centrum voľného času až do odvolania. Ruší filmové a divadelné predstavenia v dome kultúry a synagóge,“ uvádza vedenie Brezna s tým, že o ďalšom postupe bude občanov informovať.

Avizuje tiež, že vo verejných budovách mesta bude zabezpečená dôsledná dezinfekcia priestorov.

V zmysle pokynov Úradu verejného zdravotníctva SR a hlavného hygienika odporúča verejnosti dodržiavať preventívne opatrenia – umývať si často ruky mydlom a teplou vodou, rovnako s dezinfekčným prostriedkom na báze alkoholu, nedotýkať sa očí, nosa a úst neumytými rukami, zakrývať si nos a ústa pri kašľaní a kýchaní vreckovkou, vyhýbať sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky chrípky, nádchy a dodržiavať vzdialenosť aspoň jeden meter od kohokoľvek, kto kašle alebo kýcha.

Foto: ilustračné

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM