Krimi

Krutý koniec vzácneho klokana: Mláďaťu na ranči v Nemeckej surovo odrezali hlavu s nohami

Od 1. júla tohto roka platí zákon, že zviera nie je vec. Ani hrozba trestu či akákoľvek ľudskosť k zvieratám nezastavila nateraz neznámeho páchateľa.

Ilustračný obrázok k článku Krutý koniec vzácneho klokana: Mláďaťu na ranči v Nemeckej surovo odrezali hlavu s nohami
Zdroj: pixabay

Majitelia ranča v obci Nemecká v okrese Brezno ostali z pondelka na utorok pri kŕmení zvierat zhrození. Bez predných nôh a hlavy našli znetvorené zvyšky päťmesačného mláďaťa klokana. O prípade informovala TV Markíza.

Najprv si mysleli, že zviera dotrhala líška. Domnienky majiteľov vylúčil veterinár, ktorý práve v ten deň prišiel na ranč na kontrolu zvierat. Na torze tela našiel pravdepodobne tri strelné rany a hladké rezné rany spôsobené nožom.

„Veterinár mi povedal, že biely klokan je vzácny. Takže si myslím, že vyslovene niekto si išiel pre trofej,“ povedala pre TV Markíza šokovaná majiteľka ranča Jana Paulíková.

Majiteľke vznikla odhadovaná škoda na minimálne tisíc eur. Viac ako finančná ujma je pre ňu horšia citová strata zvieratka a spôsob, akým ktosi skántril zviera.

„To nie sú ľudia ani zvieratá, pretože zvieratá si toto medzi sebou neurobia a taký človek by nemal ani byť medzi nami,“ povedala majiteľka. Páchateľa či páchateľov chcú nájsť a za akékoľvek informácie ponúkajú odmenu.

Polícia v Podbrezovej začala v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. Prípad je v štádiu vyšetrovania.

Ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM