Jakub Forgács Správy

Nové opatrenia v bystrických nákupných centrách: Pripravte sa na rad obmedzení

Chystáte sa na nákup? Počítať treba s ďalšími bezpečnostnými opatreniami. Ako sa dotknú návštevníkov?

Ilustračný obrázok k článku Nové opatrenia v bystrických nákupných centrách: Pripravte sa na rad obmedzení
31
Galéria
Zdroj: TASR

Aj bystrické nákupné centrá sa riadia schválenými bezpečnostnými opatreniami, ktoré vyplývajú z nariadenia Vlády Slovenskej republiky zo dňa 15. marec 2020. Ako sa dotknú návštevníkov?

Otvorené len vybrané prevádzky

„V nadväznosti na aktuálnu situáciu upravujeme od pondelka 16. marca 2020 do odvolania otváracie hodiny centra, a to denne od 8:00 do 19:00 hodiny,“ uvádza na svojej facebookovej stránke Terminal Vlak-Bus-Shopping.

„Pripomíname, že v centre budú otvorené len prevádzky, ktoré dostali na svoju činnosť výnimku,“ píše sa na stránke s tým, že food court centra bude v prevádzke obmedzene a bez možnosti sedenia.

Z nariadenia Vlády SR bude v dňoch 16. – 29. marca zatvorený aj SC Point, s výnimkou potravín, lekárni, trafiky, chovateľských potrieb a drogérie. Informuje o tom nákupné centrum.

„O vývoji nariadenia ohľadne otváracích hodín vás budeme včas informovať,“ dodáva SC Point.

Nové opatrenia v Europa SC

Nové bezpečnostné opatrenia zavádza aj Europa SC. Počas dní 16. – 29. marec 2020 budú všetky prevádzky zatvorené. „Výnimku majú potraviny, lekárne, drogérie, predajne novín a tlačovín, predajne zdravotníckych pomôcok, predajní s krmivom pre zvieratá, prevádzok telekomunikačných operátorov, prevádzok bankových služieb a prevádzok verejného stravovania a stánkov s rýchlym občerstvením, ktoré disponujú výdajným okienkom bez vstupu do prevádzky,“ uvádza sa na facebookovej stránke nákupného centra.

Ako sa ďalej píše na stránke, do 29. marca je zatvorená aj podzemná garáž, detské ihriská a oddychové zóny. Vstup do centra je povolený len s ochrannou maskou (rúško, respirátor) a odporúčajú sa aj rukavice. Platia tiež zákazy sedenia v stravovacej časti, vstupu za účelom prechodu centrom, dlhodobého zdržiavania sa v centre za účelom trávenia voľného času.

„Do odvolania sú odložené všetky marketingové a iné akcie nákupného centra, na ktorých by mohlo dôjsť k zhromažďovaniu ľudí,“ dodáva Europa SC s tým, že preventívne zvýšila aj frekvenciu upratovania a dezinfekcie spoločných priestorov, vrátane výťahov, všetkých tlačidiel, infopanelov a pod.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM