Jakub Forgács Správy

Nasti sa ušlo veľkej pocty: Páči sa vám na špeciálnej bankovke? FOTO

Na vydanej suvenírovej bankovke je zobrazená Nasťa tak, ako si ju budeme pamätať naveky. V cieľovej rovinke s víťazným úsmevom na tvári.

Ilustračný obrázok k článku Nasti sa ušlo veľkej pocty: Páči sa vám na špeciálnej bankovke? FOTO
1
Galéria
Zdroj: TASR

Anastasia Kuzmina v roku 2010 priniesla pre samostatné Slovensko zo ZOH vo Vancouveri prvé „zimné“ olympijské zlato. S najcennejším kovom sa vrátila aj zo ZOH 2014 v Soči a 2018 v Pjongčangu. Trikrát sa stala olympijskou víťazkou a získala aj tri strieborné medaily. Stala sa najúspešnejšou olympioničkou v histórii Slovenska. O týchto úspechoch bystrickej biatlonistky píše aj EuroSouvenir ČeskoSlovensko

Pomáha aj po kariére

Nasťa je i držiteľka kompletnej medailovej sady z majstrovstiev sveta v biatlone. Na Slovensku získala ocenenie Športovec roka, Krištáľové krídlo, či Slovenka roka. Pri sledovaní jej športových výkonov celé Slovensko prežívalo silné emócie a pocity hrdosti aj obdivu.

Aj keď v roku 2019 ukončila svoju profesionálnu športovú kariéru, stále sa snaží motivovať ľudí a hlavne mládež k športovaniu, či k vyznávaniu zdravého spôsobu života.

Na špeciálnej bankovke

„Na vydanej suvenírovej bankovke je zobrazená Nasťa tak, ako si ju budeme pamätať naveky. V cieľovej rovinke s víťazným úsmevom na tvári. Veríme, že vydanie tejto suvenírovej bankovky prinesie radosť mnohým z vás,“ uvádza sa na stránke.

Ako ďalej píše EuroSouvenir ČeskoSlovensko, špeciálna suvenrová bankovka vyjde v náklade 10 000 ks (8 000 ks nový dizajn, 2 000 ks nový dizajn s prítlačou Anniversary), pričom cena bude 3,– €. Miesto aj termín predaja sú ešte v príprave.

Jedinečnú suvenírovú bankovku si môžete pozrieť v priloženej galérii!

Foto: ilustračné

Nasťa Kuzminová na suvenírovej bankovke
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM