Nalaďte sa na víkend so šikovným prehľadom: V Bystrici sa máme na čo tešiť

Kam sa oplatí skočiť za zábavou? Pozrite si výber TOP 10 akcií v našom meste. Stačí si vybrať!

Jakub Forgács

PRÍBEHY MEDENÉHO MESTA A OSUDY JEHO OBYVATEĽOV

do 9. júla od 10:00, Matejov dom – Stredoslovenské mú­zeum

Zaujíma vás história Bystrice? Dozviete sa o vzniku Stredoslovenského múzea, klenotoch, ktorými sa v minulosti získavala priazeň u žien, či koreňoch nášho mesta pod zemou ukrytých.

RÓMEO A JÚLIA NA BYSTRICKÝ SPÔSOB

do 9 .júla, Matejov dom – Stredoslovenské múzeum

Darujte si netradičnú spomienku na návštevu Stredoslovenského múzea v podobe zamilovanej fotografie v historických kostýmoch na balkóne Matejovho domu.

VÝPOVEĎ O STAVE DUŠÍ

7. júla o 19:00, Exteriér Robotníckeho domu

Piesňové rozjímanie o veciach prísne verejných. Vstup na koncert je voľný. V prípade zlého počasia sa koncert uskutoční v sále Robotníckeho domu.

URPÍN FEST 2017

7. – 8. júla, Urban spot

Obľúbený festival je späť! Začiatkom júla sa v známom Urban spote chystá festival Urpín Fest s bohatým hudobným programom.

FRIDAY PARTY

7. júla, Ministry of Fun

V piatok nebude chýbať obľúbená párty v bystrickom klube. Počas Friday party vám do tanca zahrajú DJi Tamira a Laydee Sue a DJ Dave.

LATINO PARTY

8. júla, Ministry of Fun

Pripravte sa na poriadne horúce rytmy. V bystrickom Ministry of Fun sa počas Latino party môžete tešiť na tanečné animácie skupiny Guarachand a DJ Lopeza a DJ Ika.

SÍDLISKOVÉ VEČERNÍČKY – POLEPETKO

8. júla, pri detskom ihrisku na Spojovej ulici

Večerníčky a tvorivé dielne ako aj ukážky rádiom riadených modelov priamo na sídlisku. Divadlo Clipperton deťom zahrá Polepetka.

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

8 . júla o 17:00 – 18:30, Zimný štadión – Hala B

Chýbajú vám chladné dni a chcete na pár chvíľ utiecť z horúčav? Choďte sa schladiť a zakorčuľovať si na bystrickom zimáku!

V MESTSKOM HRADE – 2.ČASŤ

9 . júla o 17:00, Mariánsky stĺp, Námestie SNP

Pri príležitosti 575. výročia prvej písomnej zmienky o Mestskom hrade v Banskej Bystrici sa uskutoční zaujímavé rozprávanie o tejto národnej kultúrnej pamiatke.

PANSLAM 2017

9 . júla o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Podujatia Pan Slam sú súčasťou projektu literarnyklub.sk. Workshopy v priebehu tour Panslam sú určené hlavne novým slovenským slamerom, ktorých sa snažia nájsť a osloviť, ale i hocikomu koho zaujíma performatívna poézia.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery krás Bystrice z výšky Urpína!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame