Večerné premietania na bystrickom námestí. Poznáme PROGRAM obľúbeného Kinematografu

Filmové večery si v centre Bystrice užijeme aj toto leto. Pozrite, na aké lahôdky sa môžeme tešiť!

Jakub Forgács

Typický zelený premietací autobus sa zastaví aj tento rok v meste pod Urpínom. Tešiť sa môžeme na skvelé filmové zážitky pod holým nebom.

Filmy sa budú premietať na Námestí SNP vždy so začiatkom o 21:30. Čaká nás päť filmových večerov.

Kinematograf cestuje po Slovenských mestách už od roku 2003. V programe si pozrite, na aké filmy sa môžete tešiť toto leto.

Program Kinematografu

19.7. Baba z ľadu – (ČR, 2017, 106min, r. B. Sláma) Česko/Francúz­sko/Slovensko, 2017, 107 min.

Komédia o tom, že nikdy nie je neskoro vziať život do vlastných rúk v hlavnej úlohe s vynikajúcou Zuzanou Kronerovou. Príbeh odkrýva neľahké vzťahy medzi tromi generáciami a ukazuje nádej, s ktorou je možné vytvoriť si život podľa vlastných predstáv v akomkoľvek veku. Film otváral tohtoročný 24. MFFK Febiofest v Bratislave a v apríli získal cenu za najlepší scenár v kategórii zahraničných filmov na MFF Tribeca.

20.7. Učiteľka – (SR/ČR, 2016, 102min, r. J. Hřebejk) Slovensko/Česko, 2016, 102 min.

Učiteľka, na akú sa nezabúda, v podaní excelentnej Zuzany Mauréry. Príbeh filmu sa odohráva 80. rokoch minulého storočia. V istej predmestskej základnej škole sa riaditeľka s rodičmi detí jednej z tried stretáva na rodičovskej schôdzke a spolu hľadajú spôsob, ako sa zbaviť triednej učiteľky – tá, na prvý pohľad milá a láskavá, podrobuje si rodiny svojich žiakov a rafinovane manipuluje celým okolím. Film získal významné ocenenia aj na medzinárodných filmových festivaloch a s úspechom sa premieta v kinách po celom svete.

21.7. Teória tigra – (ČR/SR, 2016, 101min, r. R. Bajgar) Česko/Slovensko, 2016, 101 min.

Aj skrotení muži môžu zdivieť. Ako? Veterinár Jan má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou je pre neho smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Jan sa vydáva na cestu za naplnením svojich snov, ktorej súčasťou sú stádo kôz aj kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti i život na lodi. Film sa stal vlani tretím najnavštevovanejším premiérovým filmom v Českej republike. Vyniká v ňom vynikajúce hereckú duo Eliška Balzerová a Jiří Bartoška.

22.7. Obecná škola – Jan Svěrák, Československo, 1991, 100 min.

Desaťročný Edo a jeho spolužiak Tonda chodia do chlapčenskej triedy jednej školy na pražskom predmestí. Z nezvládnuteľne divokých žiakov sa zblázni učiteľka a na jej miesto príde prísny a záhadný Igor Hnízdo, údajný hrdina mnohých vojenských akcií, ktorý chodí vo vojenskej uniforme, nosí skutočnú pištoľ, no má aj mimoriadnu slabosť na ženy. Mlčanlivý Edo ho začne porovnávať so svojím „nehrdinským“ ot­com.

23.7. Sedem zhavranelých bratov – (SR/ČR, 2015, 97min, r. A. Nellis): Slovensko/Česko, 2015, 108 min.

Bolo raz jedno kráľovstvo, kráľovská rodina či čarodejnica z lesa, o ktorých by sa dalo veľa rozprávať. Príbehov by mohlo byť tisíc, ale len tento je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než had, no aj cennejšie než zlato a drahokamy. O slovách, ktoré treba vysloviť veľmi opatrne… Rozprávka na motívy Pavla Dobšinského má na konte tri České levy, dve Slnká v sieti a viacero ocenení z medzinárodných festivalov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame