Jakub Forgács Správy

Na Králikoch otvorili novú strelnicu: Kuzminovej sa pri tejto príležitosti ušlo špeciálnej pocty

Králiky sa môžu pochváliť novou modernou strelnicou. Hneď v prvý deň ju navštívila aj naša zlatá biatlonistka Nasťa Kuzminová. A nebola tam náhodou.

Ilustračný obrázok k článku Na Králikoch otvorili novú strelnicu: Kuzminovej sa pri tejto príležitosti ušlo špeciálnej pocty
Zdroj: TASR

Tréningové centrum Králiky Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica má k dispozícii novú modernú biatlonovú strelnicu. Slávnostne ju vo štvrtok otvoril minister obrany Slovenskej republiky Martin Glváč spolu s olympijskou víťazkou Anastasiou Kuzminovou.

„Táto nová biatlonová strelnica významne skvalitní športovú prípravu našich elitných športovcov a samozrejme aj mládežníckych talentov. Som rád, že našim biatlonistom poskytneme tie najlepšie podmienky pre ich prípravu. Rovnako tu bude v najbližšom období cvičiť aj 5. pluk špeciálneho určenia,“ uviedol v oficiálnej tlačovej správe Glváč.

Približne 220 000 eur na vybudovanie strelnice poskytlo z rozpočtu Ministerstvo obrany SR a jej výstavba trvala tri mesiace. Tréningový proces tak môže prebiehať vo vysokohorských podmienkach, priamo v blízkosti bežeckých tratí. Slávnostnými výstrelmi do terča pokrstila novú biatlonovú strelnicu aj olympijská víťazka Kuzminová. „Mala som najväčší záujem, aby sa tu vybudovala nová strelnica v kvalitných podmienkach, aby sa tu dalo trénovať. Teraz je tu plnohodnotná strelnica medzinárodnej úrovne,“ povedala Kuzminová. „Ja dúfam, že keď Nasťa prinesie z ďalšej olympiády zlatú medailu a raz sa rozhodne skončiť s aktívnou činnosťou, tak tu bude vychovávať nové talenty a nové Naste Kuzminové,“ doplnil Glváč.

K otvoreniu novej biatlonovej strelnice sa vyjadril aj šéf VŠC v Banskej Bystrici Richard Galovič. „My sme zástancami toho, aby naši športovci čo najviac tréningového času strávili doma a aby sme nemuseli platiť drahé zahraničné výjazdy, ktoré stoja obrovské peniaze. Myslím si, že budovanie športovej infraštruktúry na Slovensku je veľmi dôležité a verím, že v tomto trende budeme pokračovať,“ povedal.

Čítajte tiež:

Na hokeji v Bystrici môžete zažiť novinku: Toto sa odteraz bude diať počas prvej a druhej tretiny!

Toto nikto iný nepochopí: 5 vecí, vďaka ktorým rozoznáte Bystričana na sto honov :)

Foto: ilustračné

FOTO: Strelnicu na Králikoch uvítala do života Kuzminová
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM