Jakub Forgács Rôzne Správy

Mladí Bystričania nelenili. Počas jarného upratovania našli aj riadne kuriozity, FOTO

Aj deti vedia ísť príkladom. Bystrickí parkouristi sú toho dôkazom. Spoločnými silami vyčistili známe miesto na Fončorde.

Ilustračný obrázok k článku Mladí Bystričania nelenili. Počas jarného upratovania našli aj riadne kuriozity, FOTO
11
Galéria

Na Mládežníckej ulici 27 sa na priestore medzi panelákmi nachádza zaujímavý betónový monument. Hoci dielo Stanislava Balka z roku 1976 oficiálne nesie názov Labyrint, mnohí točíté múry s vyrytými vzormi zvierat či kvetov poznajú práve pod označením Bludisko. Práve na tomto mieste sa v sobotu predpoludním zišla partia bystrických parkouristov od 11 do 30 rokov.

Bludisko je obľúbeným miestom mladých ľudí z Bystrice, ktorí tu aktívne a zmysluplne trávia svoj voľný čas. Pre sneh a zimu tu však dlhé týždne neboli. Keďže oteplenie odkrylo nielen múry tohto monumentu, ale aj neporiadok, ktorý tu zostal po iných partiách, parkouristi si vysúkali rukávy. Riadia sa totiž mottom „Nezanechaj stopu“, ktoré sa stalo aj pomenovaním ich každoročnej jarnej brigády.

Spoločnými silami, vyzbrojení rukavicami a vreckami, vyzbierali z Bludiska a okolitých plôch za pár desiatok minút fľaše, plechovky, cigarety, sklo, ale aj rôzne kuriozity. Nechýbali medzi nimi ani lopatka, ponožka, rukavice či dokonca leták o kremačných urnách.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z akcie Nezanechaj stopu!

V OBRAZOCH: Bystrickí parkouristi išli príkladom. Skrášlili časť sídliska
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie