Letný týždeň plný lákadiel. V Bystrici si na svoje prídu malí aj veľkí

Nový týždeň je tu a s ním aj pestrá ponuka akcií. Na čo všetko sa môžete tešiť v našom meste? Vybrali sme pre vás rovnú desiatku tipov.

Jakub Forgács

PERKUSIE – DOTYK S HUDBOU

do 14. júla, Hudobné átrium – nádvorie ŠVK

Zábava pre (ne)hudobníkov bez rozdielu veku. Možnosť individuálne i skupinovo zahrať si na perkusiách a rytmických nástrojoch.

POCTA OBETIAM HOLOKAUSTU

do 14. júla, priestory Slovenskej pošty

Milovníci histórie si prídu na svoje. V Bystrici sa koná výstava pri príležitosti 75. výročia prvého transportu židovských žien a dievčat z územia Slovenska.

PRÍBEHY MEDENÉHO MESTA A OSUDY JEHO OBYVATEĽOV

do 16. júla od 10:00, Matejov dom – Stredoslovenské mú­zeum

Zaujíma vás história Bystrice? Dozviete sa o vzniku Stredoslovenského múzea, klenotoch, ktorými sa v minulosti získavala priazeň u žien, či koreňoch nášho mesta pod zemou ukrytých.

RÓMEO A JÚLIA NA BYSTRICKÝ SPÔSOB

do 16 .júla, Matejov dom – Stredoslovenské múzeum

Darujte si netradičnú spomienku na návštevu Stredoslovenského múzea v podobe zamilovanej fotografie v historických kostýmoch na balkóne Matejovho domu.

ÚPLNÍ CUDZINCI

11 .júla o 21:30, amfiteáter Paľa Bielika

Skupinka priateľov sa schádza na príjemnú večeru. Poznajú sa dôverne celé roky a aj ďalšie stretnutie by sa nieslo v duchu ľahkého podpichovania a nostalgických spomienok na to, čo bolo… keby sa nezrodil zdanlivo nevinný nápad: vyložiť na stôl mobilné telefóny a podeliť sa s ostatnými o každú SMS i prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli ostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi?

TOTO JE NÁŠ SVET

13. júla o 21:00, Kino v bazéne

V lesoch na severozápade USA žije Ben, ktorý oddane vychováva, tu v srdci divokej prírody, svojich šesť detí. Následkom nečakaných tragických udalostí je nútený spolu s nimi opustiť ich alternatívny svet a vydať sa do toho skutočného. Dochádza ku konfrontácii s realitou a otázkou, čo znamená byť rodičom.

OZVENY SPOZA HRANÍC

14. júla o 17:00, Stredoslovenské osvetové stredisko

Hudobno-spevný program zahraničných účastníkov Ozvien Staroslovienčiny. Účinkujú spevácka skupina Darebnice z Uherského Hradišťa s ľudovou hudbou /ČR/ a miešaná spevácka skupina „Божичі“ z Kyjeva /UA/.

KONCERT KVARTETA GENOVEVA A PANTOMÍMA

14. júla o 18:00, historická Radnica – Cikkerova sieň

Mím Miroslav Kasprzyk uvádza koncert sláčikového kvarteta GenovEva a hosťa zo Švajčiarska, Martina Kovaříka. Vstupné je dobrovoľné.

HALUŠKY FEST TURECKÁ

14. – 15. júla, obec Turecká

Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek v Tureckej – 23. ročník – Halušky FEST Turecká. Tradíciu založil pán Svetlan Turčan, obyvateľ mesta Banská Bystrica v roku 1995.

PROMENÁDNY KONCERT V NÁMORNÍCKOM ŠATE

16. júla o 17:00, Mestský park

Príďte štýlovo oblečení, bavte sa a tancujte! Najlepší námornícky kostým špeciálneho promenádneho koncertu vyhráva.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery krás Bystrice z výšky Urpína!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame