Jakub Forgács Správy

FOTO: Vianočné trhy v Bystrici odštartovali. Námestím rozvoniava punč aj klobásky

Obľúbené trhy opäť zapĺňajú centrum Bystrice. Vybrali sme sa na námestie, aby sme pre vás zachytili atmosféru najkrajších sviatkov roka.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Vianočné trhy v Bystrici odštartovali. Námestím rozvoniava punč aj klobásky
18
Galéria

Vianočné trhy odštartovali a s nimi sa začali aj Banskobystrické Vianoce, ktoré so sebou aj tento rok prinesú bohatý program. V utorok na Námestí SNP postavili vianočný stromček, ku ktorému postupne pribudli desiatky stánkov predajcov občerstvenia. Tie sa však otvorili až vo štvrtok 29. novembra.

My sme sa na trhy vybrali vo štvrtok popoludní, aby sme pre vás zachytili atmosféru Vianoc v centre Bystrice. Tú už nedotvára iba stromček či vianočná výzdoba, ale aj vôňa tradičného horúceho punču, vareného vína, klobások, poplamúchov, či koláčov, ktoré nájdete v stánkoch. Hoci ešte nie sú otvorené všetky, na svoje si príde každý.

Hoci sú tradičné Vianočné trhy v Bystrici každý rok, predsa sú tentoraz v niečom iné. Novinkou je zavedenie opatrenia, ktorým je každý prevádzkovateľ stánku s občerstvením povinný obmedziť, respektíve úplne vylúčiť používanie plastových riadov.

Vianočné trhy na Námestí SNP v Banskej Bystrici potrvajú do 2. januára budúceho roka. Ako prvé a najdlhšie budú otvorené stánky s občerstvením, denne od 11:00, zatvárať sa budú krátko pred polnocou. Od 6. do 21. decembra k nim pribudnú i stánky s vianočným sortimentom, ktoré ponúknu keramiku, výrobky z dreva, kože, kovu, šperky, dekorácie či iné vianočné výrobky. Tie sa budú otvárať denne od 9:00 a zatvárať o 20:00.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z prvého dňa Vianočných trhov v Bystrici!

V OBRAZOCH: Vianočné trhy odštartovali, lákajú do centra Bystrice
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie