FOTO: Bystrickí parkouristi išli s kožou na trh. Ľuďom predviedli nielen svoje kúsky

Vedeli ste, že parkour nie je len o preskakovaní múrikov či zábradlí? Nadšenci umenia pohybu ukázali Bystričanom oveľa viac.

Jakub Forgács

Banská Bystrica sa môže pochváliť titulom Európske mesto športu úplne zaslúžene. Svoj podiel na tom zaiste majú aj parkouristi z nášho mesta a okolia, ktorí tu už roky trénujú a šíria povedomie o tejto disciplíne na bezplatných tréningoch či vystúpeniach. V sobotu popoludní si pre ľudí pripravili špeciálnu akciu Parkouristi Bystričanom.

Už pred 16:00 sa telocvičňa Základnej školy Narnia zaplnila ľuďmi nielen z mesta, ale aj z blízkeho okolia. Na desiatky návštevníkov všetkých vekových kategórií čakal takmer dve hodiny dlhý program.

V rámci neho sa Bystričania mohli dozvedieť viac o parkoure, jeho histórii vo svete, ale aj v našom meste. Približne 25 parkouristov, ktorí prišli z Bystrice, jej okolia, ale dokonca aj zo Žiliny či Oravy, ľuďom priblížili svoj tréning aj cez komentované scénky či ukážky, ktoré boli často poňaté s humorom. Niektorí dokonca vystúpili so svojimi príbehmi o tom, ako parkour zmenil ich životy.

Nechýbali ani exhibície s hudobným podmazom, ktoré boli asi najzaujímavejšou časťou programu. V závere sa aj malí diváci rozbehli na drevené či penové prekážky a vyskúšali si parkourové techniky alebo ich zdolali úplne spontánne, ako deti. Ľudia si tak z tejto milej akcie odniesli pestré zážitky.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z akcie Parkouristi Bystričanom!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame