Jakub Forgács Rôzne Správy

VIDEO, ktoré až vyrazí dych. Bystričan David (16) ustál dvojité salto na tráve

Akrobatické kúsky vyzerajú parádne, ale aj nebezpečne. Mladý Bystričan však svoje skokanské umenie vycibril do dokonalosti a nebojí sa ich skúšať vonku.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO, ktoré až vyrazí dych. Bystričan David (16) ustál dvojité salto na tráve
10
Galéria

David Solivajs (16) je na prvý pohľad obyčajný chalan z Banskej Bystrice. Často ho však môžete vidieť poskakovať po meste v teplákoch. Okrem rodiny a školy má totiž veľké koníčky, ktorými sú parkour a freerun. O jeho vášni ste sa už na našom portáli mohli dočítať. Nedávno však vydal video, ktorým nám doslova vyrazil dych.

Vidieť gymnastov skákať saltá na akrobatickej podlahe je úchvatné. David však podobné kúsky robí vonku, často na tráve alebo betóne, bez akýchkoľvek chráničov. Pred pár dňami sa mu podarilo skočiť dokonca prvé dvojité backflipy (pozn. red.: saltá vzad) na rovnej zemi. Hoci to na prvý pohľad môže vyzerať poriadne nebezpečne, predchádzal tomu svedomitý tréning.

„Trénoval som predtým dosť v hale, takže čo sa týka odhodlania, netrvalo to dlho a hudba to len celé urýchlila. Na Slovensku som jeden z prvých, čo skočili dvojitý backflip na zemi,“ povedal pre spravodajský portál Bystrica 24 David, ktorého plánmi do budúcna sú kvalifikácia na Red Bull Art of Motion, zdokonaľovanie sa a posúvanie skúseností ostatným.

Pozrite si Davidove parádne kúsky v priloženom videu a fotogalérii!

V OBRAZOCH: Mladý bystrický freeruner predvádza úchvatné kúsky
10
Galéria
Foto: Dodiak Lukáč
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479