FOTO: Bystrica zažila Deň kreatívcov. Komunitnú záhradu zaplnili nápady a inšpirácie

Lapače zlých snov či mandaly z vlny? Počas Dňa kreatívcov si na svoje prišli malí aj veľkí Bystričania.

Jakub Forgács

V bystrickom Komunitnom centre Fončorda sa stretlo množstvo talentov na jednom mieste. A bolo aj na rozdávanie. Počas piatkového Dňa kreatívcov si na svoje prišiel skutočne každý. Popoludnie v komunitnej záhrade bolo vďaka desiatke dobrovoľníkov plné tvorivých inšpirácií, ktoré zaujali malých aj veľkých návštevníkov.

Maľovalo sa na biele kamene, čarovalo s farbami pri výrobe mandál, šili voňavé vrecúška, majstrovali lapače zlých snov z vlny. Kto nevedel, ten sa naučil skladať zvieratká technikou origami. Dievčatá si nenechali ujsť príležitosť, zvečniť ornamenty na tele henou.

Kreatívci nepodcenili ani prípravu na Deň matiek. Pod dohľadom zručných seniorov sa vyrábali drevené lopáriky do kuchyne a tašky pre mamičky. Nechýbala však ani eko dielňa s poradňou o recyklovaní, zero waste /bezodpadovom životnom štýle/ a možnosť vyrobiť si vrecúška na uskladnenie potravín.

Príjemné chvíle v komunitnej záhrade dotvorilo aj občerstvenie. Návštevníci sa mohli pohostiť ovocnými limonádami, cukrovou vatou a nechýbali ani pukance.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z Dňa kreatívcov!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame