Bystričania, zatočte s nudou. Vyberajte si z bohatej ponuky akcií v našom meste

Využite voľný čas počas týždňa naplno! V Bystrici sa nudiť rozhodne nebudete, stačí si vybrať.

Jakub Forgács

Koncert pre Mariána Vargu

14. mája o 18:00, Robotnícky dom

Banskobystrická hudobná jar, ktorá sa začala ešte v polovici marca, v pondelok končí. Uzavrie ju koncert pre Mariána Vargu, ktorý sa uskutoční v Robotníckom dome. Hudobný podvečer vzdá hold tomuto fenomenálnemu slovenskému umelcovi.

PETER KONEČNÝ: NOC NEZABUDNUTEĽNÝCH SVETOVÝCH REKLÁM

14. mája o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Filmový expert Peter Konečný prichádza s krátkym audiovizuálnym žánrom – kino a televíznou reklamou. Pripravil si pre vás viac ako 150 reklám, ktoré považuje za výnimočné v symbióze kreatívy a prevedenia.

A ČO JA, LÁSKA?

14. mája o 19:00, Aula SZU

Na zemi kufre a v tvári odhodlanie ženy, ktorá nemá v úmysle opustiť domov jedného zabehnutého manželského páru žijúceho v klasickom stereotype. Odkiaľ sa vzala, kto to je a prečo tie kufre v obývačke ostávajú, je záhadou. Hru napísala autorka Tatiana Kusá ako rozhlasovú hru, ktorá bola zinscenovaná pod názvom “A čo ja, miláčik?”.

ALEKO, JOLANTA /Sergej Rachmaninov, Pjotr Iljič Čajkovskij/

15. mája o 18:30, Štátna opera

Opera v jednom dejstve v ruskom jazyku. Jednodejstvová opera o vášnivej láske a žiarlivosti medzi Alekom a krásnou cigánkou.

BAŽANT MAJÁLES

16. mája o 16:00, Atletický štadión pod internátmi UMB

Aj tento rok sa môžete tešiť na skvelý line-up a známe slovenské kapely pod holým nebom. A chýbať nebude ani afterparty!

NOC LITERATÚRY 2018

16. mája o 16:00, Banská Bystrica

Obľúbené podujatie predstaví diela, ktoré posledný rok zarezonovali v spoločenskej diskusii, ale aj niekoľko noviniek. Počúvať budete môcť až na ôsmich miestach!

PREZENTÁCIA BÁSNICKEJ ZBIERKY – TICÍC PODôB ŽENY OD AUTORKY SONI SUN SAJER

16. mája o 16:30, Verejná knižnica Mikuláša Kováča

Milovníci poézie si prídu na svoje. Nenechajte si ujsť stretnutie s autorkou Soňou Sun Sajenkovou, ktorá odprezentuje svoju básnickú zbierku Tisíc podôb ženy.

KAREL GOTT – VEČER PLNÝ HVIEZD

18. mája o 19:00, Zimný štadión

Nenechajte si ujsť veľkolepý hudobný zážitok. Do Bystrice mieria Karel Gott, Ilona Csáková, Jitka Zelenková, Dasha, Petr Kolář aj Pavel Větrovec Band.

CHAOZZ

18. mája o 20:00, Urban spot

Legendy Česko-Slovenského Hip Hopu CHAOZZ prichádzaju po 20 rokoch so svojou tour aj na Slovensko. Naživo odznejú skladby ako Televize , 1,2,3, Policijeee, Vodopády, Planeta opic a vela ďaľších.

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ

19. mája, Banská Bystrica

So vstupenkou za 1 euro sa dostanete do všetkých zapojených galérií v Bystrici a vo Zvolene. Zároveň získate bezplatnú dopravu.

TÁRAJKO A POPLETAJKA-HĽADANIE PIRÁTSKEHO POKLADU

20. mája o 16:00, Aula SZU

Vydajte sa s Tárajkom a Popletajkou na hľadanie pirátskeho pokladu. Nová show so sebou prináša aj nové rozprávkové postavičky.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery rozkvitnutej Bystrice!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame