Hokej

Do Bystrice mieri kanadská posila: Pre mladého útočníka pôjde o 1. angažmán v Európe

Na súpiske Bystrice už deväť hráčov s iným ako slovenským pasom, pričom do jedného zápasu môžu nastúpiť maximálne siedmi.

Ilustračný obrázok k článku Do Bystrice mieri kanadská posila: Pre mladého útočníka pôjde o 1. angažmán v Európe
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Kanadský hokejista Alexis D'Aoust je v priebehu troch dní už tretia nová tvár v extraligovom klube HC'05 Banská Bystrica. O jeho angažovaní informovala oficiálna stránka Baranov.

Po príchode D'Aousta je na súpiske Banskej Bystrice je už deväť hráčov s iným ako slovenským pasom, pričom do jedného zápasu môžu nastúpiť maximálne siedmi. Pre 24-ročného útočníka pôjde o prvý angažmán v Európe, doteraz pôsobil v nižších zámorských súťažiach. V ročníku 2019/2020 sa objavil v dresoch Manitoby a Charlotte v AHL, prevažnú časť sezóny strávil v ECHL v drese Jacksonville IceMen. V 36 zápasoch získal 26 kanadských bodov za 13 gólov a 13 asistencií.

„Chceli sme sa posilniť aj na pozícii centra, čo sa nám príchodom Alexisa podarilo. Čakáme, že bude patriť k lídrom mužstva. Ide o dobrého korčuliara, ktorý je stále v produktívnom veku. Verím, že bude pre náš tím prínosom,“ povedal športový manažér banskobystrického klubu Július Koval.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR

Najčítanejšie