Jakub Forgács Hokej

Opäť zasadne na lavičku Bystrice: Baranov povedie tréner Chudý

äťdesiatosemročný kormidelník je v Banskej Bystrici dobre známy, v rokoch 2008-2010 zastával v klube pozíciu asistenta. V rokoch 2012-2015 bol hlavným trénerom HC '05.

Ilustračný obrázok k článku Opäť zasadne na lavičku Bystrice: Baranov povedie tréner Chudý
Zdroj: TASR

Novým trénerom hokejistov HC '05 Banská Bystrica sa stal Miroslav Chudý, ktorý sa s vedením klubu dohodol na kontrakte do konca sezóny 2020/2021. Mužstvo povedie už v utorkovej dohrávke 9. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín. „Baranov“ po odchode trénera Norberta Javorčíka doteraz dočasne trénoval Rastislav Paľov. Informovala o tom oficiálna webstránka trojnásobného slovenského majstra.

Chudý pôsobil od októbra 2017 v Michalov­ciach, kde ešte počas účinkovania v I. lige nahradil Miroslava Ihnačáka. Na Zemplíne zanechal výraznú stopu, dvakrát vyhral s tímom druhú najvyššiu súťaž a s klubom zažil historicky postup do extraligy. Z klubu odišiel v polovici novembra na vlastnú žiadosť.

Päťdesiatosemročný kormidelník je v Banskej Bystrici dobre známy, v rokoch 2008–2010 zastával v klube pozíciu asistenta. V rokoch 2012–2015 bol hlavným trénerom HC '05. Počas sezóny 2014/2015 priviedol mužstvo prvýkrát v histórii do finále play off najvyššej súťaže. Medzi pôsobeniami pod Urpínom a v Michalovciach trénoval v Nových Zámkoch a Detve, s ktorými zhodne dvakrát vyhral druhú najvyššiu súťaž.

Bystričania odohrali v prebiehajúcej sezóne Tipos extraligy 19 zápasov, v ktorých nazbierali 17 bodov, keď zaznamenali tri výhry v riadnom čase, tri po predĺžení a nájazdoch, dve prehry za jeden bod a 11 prehier v riadnom hracom čase. V tabuľke im patrí predposledná 11. priečka. Naposledy podľahli v nedeľu doma Slovanu 1:5.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie