Jakub Forgács Správy Samospráva

Celoplošné testovanie v Bystrici? Stanovisko mesta poukazuje na problémy

Náročný víkend je za nami. Ako Bystrica hodnotí veľké testovanie a čo si myslí o druhom kole?

Ilustračný obrázok k článku Celoplošné testovanie v Bystrici? Stanovisko mesta poukazuje na problémy
31
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Testovanie v Banskej Bystrici prebehlo vďaka zdravotníkom, dobrovoľníkom, administratívnym pracovníkom, vojakom, zamestnancom mestského úradu, mestskej i štátnej polícii, dobrovoľným hasičským zborom, Slovenskému Červenému krížu a disciplíne ľudí bez zásadných komplikácií. Píše sa v stanovisku mesta k celoplošnému testovaniu na COVID-19 v Banskej Bystrici, ktoré médiám poslala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

Riešili problémy

„Zo strany mesta sme zabezpečili všetko, čo sa od nás očakávalo, v mnohých prípadoch aj nad rámec,“ píše sa v stanovisku.

„Problémy počas celoplošného testovania sme riešili aj v Banskej Bystrici, najmä v prípravnej fáze a počas soboty. Na viacerých odberných miestach chýbal materiál a zdravotníci, ktorých zabezpečoval štát, preto sa niektoré z nich otvorili s určitým časovým sklzom. Počas celého víkendu zamestnanci mestského úradu zároveň pomáhali s rozvozom testov a ochranných pomôcok, ktoré sa na jednotlivých stanovištiach míňali,“ uvádza ďalej mesto.

Výdavky narastajú

„Myslíme si, že druhé kolo plošného testovania je potrebné v prvom rade odborne analyzovať a dôsledne zvážiť, nakoľko čísla pozitívne testovaných v našom okrese nie sú vysoké,“ píše sa v stanovisku:

„Je dôležité pripomenúť aj to, že všetkým samosprávam narastajú výdavky spojené s celou akciou, vrátane tých, ktoré štát neplánuje refundovať. V prípade, že vláda nariadi druhé kolo celoplošného testovania, budeme to rešpektovať, ale ešte raz pripomíname, že by mohli nastať problémy s personálnym a materiálnym zabezpečením,“ dodáva mesto.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery z celoplošného testovania v Bystrici!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Pred odbernými miestami v Bystrici sa tvoria dlhé rady
31
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie