Správy

Čaputová vymenovala 2 rektorov vysokých škôl. Kto povedie Akadémiu umení v BB?

Prezidentka vo svojom príhovore zdôraznila, že oboch rektorov čaká po návrate na ich pracovisko veľa práce, zároveň chce, aby univerzity zaznamenali pod ich vedením výrazný pokrok.

Ilustračný obrázok k článku Čaputová vymenovala 2 rektorov vysokých škôl. Kto povedie Akadémiu umení v BB?
6
Galéria

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala v utorok v Prezidentskom paláci v Bratislave dvoch rektorov vysokých škôl. Na čele Technickej univerzity vo Zvolene bude stáť Rudolf Kropil, Akadémiu umení v Banskej Bystrici povedie Michal Murin. Prezidentka vo svojom príhovore zdôraznila, že oboch rektorov čaká po návrate na ich pracovisko veľa práce, zároveň chce, aby univerzity zaznamenali pod ich vedením výrazný pokrok.

Za rektora Akadémie umení v Banskej Bystrici na štvorročné obdobie vymenovala prezidentka Michala Murina. Čaputová v príhovore uviedla, že Akadémia umení v Banskej Bystrici je rovnako plne etablovaná v národnom i medzinárodnom kontexte.

„Základný cieľ, pre ktorý bola akadémia ustanovená, sa darí plniť. Univerzita prispieva k rozvoju vzdelanosti v umeleckých študijných odboroch v oblasti dramatického, múzického, výtvarného i filmového umenia, a tiež aj v oblasti multimédií,“ povedala prezidentka.

Poukázala na to, že v porovnaní s väčšinou univerzít má akadémia zložitejšiu úlohu v tom, že umelecká tvorba sa nie vždy považuje za rovnocennú s vedecko-výskumnou činnosťou. „Umelecká tvorba je však rovnakým prejavom kreativity, akou je tvorivosť vo vedecko-výskumnej oblasti. Časy, kedy medzi jednotlivými druhmi tvorivej činnosti boli neprekonateľné bariéry, sú už za nami a špičkový tvorivý výkon v sebe obsahuje mnohé znaky umenia,“ povedala hlava štátu. Ako dodala, umelecký potenciál spoločnosti je potrebné ďalej rozvíjať a využívať.

V OBRAZOCH: Prezidentka vymenovala dvoch rektorov vysokých škôl
6
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie