Jakub Forgács Kultúra

Bystricu čakajú majstrovstvá, turnaje aj vítanie PRÁZDNIN: Vybrali sme TOP 15 akcií týždňa

Chcete prežiť najbližších sedem dní naplno? Z našej ponuky športových či kultúrnych akcií si vyberú opäť malí aj veľkí Bystričania.

Ilustračný obrázok k článku Bystricu čakajú majstrovstvá, turnaje aj vítanie PRÁZDNIN: Vybrali sme TOP 15 akcií týždňa
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Ťažký rok

25. júna o 21.30 hod., Amfiteáter Paľa Bielika

Albert a Bruno sa zoznámia úplnou náhodou. Zistia, že majú veľa spoločného – sú zadlžení až po uši, majú problémy s bývaním a ich partnerky ich opustili. Kvôli chipsom a pivu zadarmo sa preto pokojne pridajú ku skupine mladých aktivistov na čele s očarujúcim dievčaťom prezývaným Kaktus.

Majstrovstvá SR v hasičskom športe

26. – 28. júna, Atletický štadión SNP Dukla

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, Prezídium Hasičského a záchranného zboru v spolupráci s Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici pozývajú na 50. ročník Majstrovstiev SR v hasičskom športe.

Pravdivá história

26. júna o 9.00 hod., Štátna vedecká knižnica

Beseda s kapitánom Vladimírom Strmeňom, priamym účastníkom SNP a plukovníkom Pavlom Markom, prezidentom Únie vojnových veteránov Slovenskej republiky, pri príležitosti 80. výročia Slovenského národného povstania

Stretnutia s minulosťou

26. júna o 17.00 hod., Stredoslovenské múzeum – Thurzov dom

Prednáškové besedy s osobnosťami z vedeckého, kultúrneho, ale aj spoločenského života. Hosť: Stanislav Gubančok, téma: Neznáme Pobaltie, jazyk a tradičné zvyky v Litve.

Tomáš Danielis, Marek Godovič / Radical Empathy: CUSTOM VIEW (Artgang v DŠT)

26. júna o 19.00 hod., Divadlo štúdio tanca

Custom view je asistované sólo pre tanečníka a choreografa Tomáša Danielisa. Je kontempláciou Danielisovho života ako umelca pôsobiaceho v Rakúsku, Belgicku, Dánsku, Rusku, Chorvátsku a na Slovensku.

Klub (ne)zábudlivcov

do 27. júna o 10.00 hod., Štátna vedecká knižnica

Podujatie pre všetkých, ktorí majú chuť trénovať mozgové závity a nie jej im ľahostajné ich duševné zdravie, zapojiť sa do aktivít Klubu (ne)zábudlivcov.

Slovo na zahryznutie

27. júna o 17.30 hod., Komunitné centrum Sásová

Ďalšie stretnutie z cyklu „Tvorím, teda som …“ O slove ako potrave duše príde porozprávať Marcel Páleš, spisovateľ a rozhlasový redaktor a Roman Buhovecký – spevák a pesničkár. Dozviete sa viac o tom ako rozvíjať svoj pisateľský talent alebo akým procesom prejde text, kým sa z neho stane kniha.

1. Letný večer na Starej Tržnici

27. júna o 18.00 hod., Stará Tržnica

Hosťom budú Lenka a Aďka z OZ @sianechajsit, ktoré pred niekoľkými rokmi založili s cieľom chrániť životné prostredie. Baby totiž šijú super moderné ľadvinky z odpadu, ktorý vzniká v automobilovom priemysle. Hosťky bude spovedať moderátor Peter Magurský. Chýbať nebude ani príjemná hudba v podaní Dávida Slávkovského a Terezy Želonkovej, a rovnako ani vaše obľúbené gastro.

Prehľad víkendových akcií nájdete na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM