Jakub Forgács Správy

Bystričania oddychovali na frekventovanej ulici: Zmenila sa na pešiu zónu, FOTO

Deň bez áut, aký ešte Bystrica nezažila. V meste vznikla na pár hodín nová pešia zóna, na ktorej si na svoje prišli chodci aj cyklisti.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania oddychovali na frekventovanej ulici: Zmenila sa na pešiu zónu, FOTO
20
Galéria
Zdroj: OCI BB

V utorok vyvrcholil Európsky týždeň mobility tradičným Dňom bez áut. Pred OC Point sa Občianskej cykloiniciatíve (OCI BB) podarilo v spolupráci s mestom a ďalšími organizáciami na niekoľko hodín vytvoriť pešiu zónu. Bystričanom sa tak v jeden deň naskytla príležitosť, prechádzať sa po bežne frekventovanej u­lici.

K dispozícii mali občerstvenie, pripravené bolo dopravné ihrisko, herné konzoly, stanovisko s rôznymi druhmi bicyklov, súťažný kvíz či videoprojekcie o negatívnych dopadoch motorovej dopravy na ovzdušie

„Uzavretie cesty pre motorovú dopravu popred Point ukázalo tento priestor v úplne inej podobe. Nadšenie chodcov a cyklistov, ktorí si bezpečný priestor určený iba im patrične užili, bolo pre nás zadosťučinením. Navyše sa ukázalo, že nevznikol žiadny dopravný kolaps len preto, že všetky autá Point obchádzali,“ uviedla na svojej facebookovej stránke OCI BB.

Podľa OCI BB má táto ulica obrovský potenciál, aby tu vnikol naozaj atraktívny bulvárik s lavičkami, stromami či drobnými hracími prvkami priamo v centre. „Lopta je teraz na strane Mesta. Otázka je, či je naozaj potrebné čakať na finančne náročné vybudovanie podchodu pre chodcov a cyklistov, alebo skrátka stačí priestor pre automobily uzavrieť a zmeniť pár značiek,“ dodáva.

Zábery z novej pešej zóny si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Frekventovaná ulica sa zmenila na pešiu zónu
20
Galéria
Zdroj: OCI BB
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie